Son Dakika
26 Mayıs 2020 Salı

ÇİNDEN DENİZLİ’YE YATIRIM

05 Temmuz 2019 Cuma, 09:32

 

Ekonominin durgun olduğu içinde bulunduğumuz günlerde içimizi ısıtan bir haber.

ÇİN’DEN DENİZLİ’YE YATIRIMCILAR GELECEK

Uzunca bir süredir, Çivril’li bir iş insanı Çin ile ticari ilişkilerini devam ettirmektedir. Bu süre içersinde Türkiye’ye yatırım yapmak için tanıştığı Çinlilerle ilişkilerini geliştiren Çivril’li iş insanı, Çinlilerin yatırım yapacakları yerlerin çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu konuda Bozkurt Belediye Başkanının kendi ilçesine yapılacak yatırımlarda gereken desteği vereceğini söylediğini ve  bu yatırımın Bozkurt ilçesine yapılması konusunda çok istekli olduğunu belirten Çivril’li iş insanı, elbette Bozkurt, Merkezefendi, Acıpayam vb. ilçeler hepimizin. Ama gönül ister ki, bu tür yatırımlar ilçem Çivril’e yapılsın.

Ama Bozkurt Belediye Başkanının bu konuda çok istekli olduğunu gördüm. Geçtiğimiz haftalarda bizleri bizzat davet ederek neler yapacağımız üzerinde ön görüşme yaptık. Bizlerin belirleyeceği tarihte konuğum olacak Çinli yatırımcılarla da o güne kadar tespit ettiğimiz yerleri gezeceğiz. Onlarla yerel yetkilileri tanıştıracağız.

Bizler Çinlilerin yapacağı yatırımların ne kadar kendi ilçemize yapılmasını istesek te, yatırımcılara kolaylık sağlayacak yerel yetkililerin beldelerinin tercihte öncelikli olacağını tahmin ediyorum. Bekleyip göreceğiz” Dedi…

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak