DENİZLİ EMNİYET MÜDÜRÜNDEN KEMAL BAYRAMA HEDİYE

06 Ağustos 2019 Salı, 06:01

 

 

Denizli emniyet müdürü Mevlüt DEMİR Çivril’i ziyaret etti.

Müdür DEMİR Çivril ziyaretinde esnaflardan Kemal BAYRAM’a hediye verdi.

 

Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt DEMİR’in Çivril’e yaptığı ziyaret sırasında, Çivril esnaflarından Kemal BAYRAM ile “Yörüklük ve Alanyalılık Kültürü” üzerine sohbet ettiler. Çivril esnaflarından Kemal BAYRAM ile sohbetinden memnun kalan Denizli emniyet müdürü Mevlüt DEMİR, bunun karşılığında Kemal BAYRAM’a Şalvar hediye edildi.

Müdür DEMİR, Kemal BAYRAM ile Yörüklük ve Alanyalılık Kültürü üzerine yaptıkları konuşmalarda, Kemal BAYRAM; Alanya’ya yaptığı ziyarette Alanyalılık kültürüne hayran kaldığını söyleyerek, kendisine Yörüklük kültürüne ait olan “Şalvar” hediye etmesini talep etmişti.

 

Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt DEMİR  memleketi Alanya’dan özel olarak getirttiği “şalvarı” Kemal BAYRAM’a vermek üzere kendisini makamına davet etti. Alanya’nın Yörük Kültürü üzerine derinlemesine sohbetlerin yapıldığı buluşmada DEMİR’in hediyesini takdim etmesi üzerine Kemal BAYRAM; “Sayın Müdürümüzün hediyesi karşısında duygulandım. Sağ olsunlar. Bizlere değerli olduğumuzu bir kez daha gösterdiler. Kendisine hediyelerinden ve bize verdiği değerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” Dedi.

 

Emniyet Müdürü Mevlüt DEMİR  “Şeyh Edebali, Osman Gazi’ye vasiyetinde insanı yaşat ki Devlet yaşasın diye seslenmiş, yedi iklime hükmeden kudret bu anlayış ve ahlakla filizlenmiş, ulu bir çınara dönüşmüştür. Zira gönül kazanmak, gönüllere girmek her şeyden öncelikli görülmüştür. Esasında Yörük Kültürünün özü, nüvesi budur. Bu minvalden hareketle;  Bizler bu Güzide Vatanın da bu Mümtaz Halkın da değerini çok iyi biliyoruz. Verdiğiniz muhterem ve müstesna desteğe layık olabilmek için insanüstü bir gayretle görevimizi ifa ediyoruz. Bizler görevlerimizin başındayken Halka hizmetin Hakka hizmet olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz. Mevkilerin ve Makamların geçici, esas olanın Gök kubbede hoş bir seda bırakmak olduğunu biliyoruz. Denizli Emniyet Müdürü olarak makamı bir kenara bırakıp herkesin Devletin memuru olduğu bilinciyle hareket ediyor bu doğrultuda çalışmaya gayret ediyoruz. Bizde bu can oldukça; “ bu dünyada Fazilet diye bir şey kalmamış da dedirtmeyiz, Dünyada ahde vefa kalmamış da dedirtmeyiz.” Dedi…

 

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak