MUHTARLARA DADANDILAR

09 Ağustos 2019 Cuma, 08:32

 

 

Son zamanlarda kendilerine POLİS VEYA ASKER süsü veren dolandırıcılar, Çivril bölgesinde muhtarlara kafayı takmış görünüyorlar.

Çivril’deki mahalle muhtarlarının yaklaşık %80’nini telefonla arayan dolandırıcılar kendilerini polis veya asker olarak tanıtıp, “BANKA HESAP NUMARALARINI ELE GEÇİRMİŞLER……………” gibi sözlerle muhtarları etkileyip dolandırmaya çalıştıkları öğrenildi.

1 mahalle muhtarını da aldatıp dolandırdığı iddia edilen dolandırıcılara inanılmamasını isteyen yetkililer özetle şunları söylediler.

 

Telefonla arayıp kendisini POLİS, SAVCI diye tanıtanlara, bu yolla sizlerden para veya değerli eşyalar isteyen şahıslara inanmayın. Son zamanlarda dolandırıcılığı meslek haline getirmiş kişiler tarafından ikna edici konuşmalarla vatandaşları dolandırma girişimi olaylarında artış dikkat çekmektedir.

Denizli ve çevre ilçelerde artış gösteren telefonla dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşlardan dikkatli olmaları istendi.

 

Gerçek polis ve savcının telefonla arayıp para veya altın sormayacağı belirtildi. Gerçek polis ve savcı telefonla operasyon yapmaz. Gerçek polis ve savcı sizi en yakın karakola veya emniyet müdürlüğüne çağırır denildi…

 

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak