İFTİRACILAR. NAMERTSİNİZ

01 Eylül 2019 Pazar, 08:55

 

Çivrilin Sesi Gazetesine veya şahsım Sebahattin YAMAN’a, kişisel çıkarları için iftira atanlar NAMERTTİR.

31 Ağustos Cumartesi akşamı ilginç bir olayla karşılaştım. Eğer yapılanlar kasıtlı ise, zavallı küçük beyinler beceremeyecekler.

Olay şöyle:

31 Ağustos 2019 Cumartesi günü Miryokefalon savaşı konulu panale gazeteci olarak katıldım. Panel esnasında, festival için şehir dışından kalabalık bir sayıda konuklarımın geldiği haberini alarak hemen evime gittim. Konuklarımla gecenin geç saatlerine kadar ilgilendiğim için, tekrar festival etkinliklerine dönemedim. Akşam saat 20:12 ‘de whatsapp hattından bir görüntü geldi. Bu görüntü, önceki dönem belediye başkanıyla ilgili.

Görüntüyü bana gönderen, “bu broşürü bugün dağıttın veya dağıttırdın mı?” Diye sordu.

Öncelikle görüntünün ne olduğunu araştırmaya başladım. Araştırdımda.  Çivril Belediyesinin

GÜZİDE ! müdürlerinden birisinin kamuoyuna “bunları Sebahattin YAMAN dağıttırıyor” dediğini öğrendim. Siz okurlarıma da  aktarayım.

2017 yılında Çivril Belediyesi. BODUR ELMA YETİŞTİRİCİLİĞİ” konulu  A5 ebatında, 55 sayfalık bir kitapçık yaptırmış bizlere. Bizlerde her sipariş işinde olduğu gibi, kitapçığı yapıp, içinden numune olarak 5 adet alıp ürünü Çivril Belediyesine teslim etmişiz.  Bizim dağıtıldığı iddia edilen ve sonradan kitapçık olduğunu öğrendiğimiz ürünle ilişkimiz bu.

Çivril Belediyesi bunu dağıtmıştır, dağıtmayıp deposuna atmıştır onu bilmiyordum. Bizi de ilgilendirmiyor. Ancak akşam üzerime oynanan oyundan sonra yaptığım araştırmada öğrendim ki, o dönemin kültür müdürü, bu günde hem kültür, hemde Muhasebe müdürü olan görevli. “Bu kitapçıkta yanlış bilgiler var” demiş ve dağıttırmamış.

Aradan yaklaşık 2,5 yıl geçtikten sonra bir festivalde bunlar dağıtılmış.

Şimdi asıl soru şu:

Bu kitapçık Çivril Belediyesinin deposunda.

Ya bu kitapçıklar işgüzar bir personel tarafından akşam dağıtılmış, yada şahsıma iftira atanların iddiaları doğruysa ben Sebahattin YAMAN, belediye deposuna girerek bunları çalmış ve dağıtmış oluyorum.

Buradan çağrı yapıyorum. Şahsıma bu iftira atanlar,

Hemen Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunmalıdırlar. “Sebahattin YAMAN Belediyenin deposuna girdi ve kitapçıklarımızı çalarak dağıttı” diye.

Eğer bunu yapmazlarsa, iftira atan bu kişiler NAMERTTİRLER.

31 Ağustos 2019 Cumartesi akşamı hemen BUNU Sebahattin dağıttırdı” diyen daire müdürünün kim olduğunu tahmin ediyorum. Tahminimi kesinleştirdiğimde bizzat ben o kişiyle yargıda hesaplaşacağım.

Tekrar ediyorum. Belediye deposunda olduğunu kesin olarak öğrendiğim bu kitapçıkları İşgüzar bir personel dağıtmadıysa bu eylemin şahsıma veya kurumuma yapılan çirkin bir komplo olduğunu düşünüyor ve komployu kuranı veya kuranları kesin öğrendikten sonra onlarla yargıda hesaplaşacağımın bilinmesini istiyorum…

NOT: Akşam araştırmalarımda önceki dönem belediye başkanı Sayın Gürcan GÜVEN’i de aradım. Sayın GÜVEN, bu kitapçıkların depoda olduğunu, kültür müdür Ramazan AYDIN’ın bunları “içinde yanlış bilgiler var” diyerek dağıttırmadığını söyledi.”

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak