çivrilinsesi gazetesi
12 Eylül 2019
0 YORUM
54 OKUNMA

ASUMAN DİYETİSYEN HİZMETE GİRDİ

 

Genç diyetisyen Asuman KOCAKAPLAN, Çivril’lilere hizmetini daha sağlıklı ve sürekli hale getirebilmek için işyerini açtı.

06 09 2019 Cuma günü saat 14:00’da Kulalıoğlu iş merkezinde gerçekleşen açılışa Çivril Belediye Başkanı Niyazi VURAL, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta işletme sahibi Asuman KOCAKAPLAN ve Babası İmam Hatip Lisesi Müdürü Ziya KOCAKAPLAN, konuklarıyla tek tek ilgilendiler.

Çivril Belediye Başkanı Niyazi VURAL’ın konuşmasıyla başlayan açılış töreni, daha sonra kurdela kesimiyle tamamlanmış oldu.

Başkan Niyazi VURAL açılışta konuklara hitaben

“Değerli konuklar. Asuman Kızımızın Diyetisyen; Beslenme danışmanlık merkezinin açılışını yapmak üzere bir aradayız. Genç kardeşlerimizin açtığı iş yerleri elbette bizleri gururlandırıyor.

Asuman kardeşimizin işi sağlıkla; bir başka deyişle hastalıkları önleme ile ilgili. Onun için bu iş yerine tüm Çivril’lileri davet ediyoruz. Buraya gelip sağlıklı beslenme ile ilgili danışmanlık hizmeti alın. Vücudunuzun Check-up yaptırın ve Asuman kızımızdan beslenme ile ilgili öneriler alın. Bu işyerinin ve Asuman kardeşimizin Çivril’lilere iyi hizmetler vereceğine inancım tamdır. Bu vesile ile işyerinin öncelikle sahibine ve Çivril’imize hayırlara vesile olmasını dilerim…” Diye seslendi.

Daha sonra okunan duanın ardından kurdela kesimi gerçekleşerek ASUMAN KOCAKAPLAN DİYETİSYEN ofisi, Cumhuriyet Caddesi Kulalıoğlu iş hanında hizmete girmiş oldu…

Çiçeği burnunda esnaf, DİYETİSYEN ve Çivril’lilere hizmet aşkıyla heyecan dolu dakikalar içersinde olan Asuman KOCAKAPLAN ise duygularını şöyle dile getirdi:

“Beslenme ve diyet merkezi, sağlığın korunması ve yükseltilmesi aşamasında yer alan bir sağlık kuruluşu olmaya hazırdır. Maddi kaygıları insan sağlığının önüne geçirmeden çalışmaya özen göstermek ilk hedefim olacaktır.

Obezite ve obezite bağlantılı hastalıkların arttığı bu dönemde diyetisyen ile beraber hareket etmenin önemi günden güne artmaktadır. Diyabet, kolesterol, tansiyon, glüten alerjisi gibi beslenme ile ilişkili hastalıkların takibinin diyetisyen yardımıyla yapılması noktasında ısrarcı olmaktayım ve olmaya devam edeceğim.

Yeterli ve dengeli beslenmenin değerini bilmeyen nesiller yetişmekte ve bu nesiller doğru düşünemeyen, sağlıksız, şişman bireyler halini almaktadır. Anne karnında başlayan beslenme serüveni ölene kadar devam eder ve devam ederken kişinin akıl sağlığını, hastalıklarını, vücut yağlanma oranını etkiler. Yaşamın tüm evrelerinde sağlıklı beslenmek temeline bir hayat inşa edilmelidir.

Yediden yetmişe sağlıklı yada hasta tüm bireylerin en az ayda bir kere diyetisyen kontrolünden geçmesi önemli bir konudur. Beslenme düzeninin oturtulması, bireylerin sağlığını koruması ve var olan sağlını devam ettirmesine yardımcı olacaktır.

Beslenmenin ve beslenme tedavisinin ne denli değerli olduğunu ‘İlaçlar besininiz değil, besinler ilacınız olsun.’ diyerek Hipokrat M.Ö. 500’lü yıllarda vurgu yapmıştır.

 

Copyright © 2015 Çivrilinsesi Gazetesi

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak