Son Dakika
10 Ağustos 2020 Pazartesi

MİLLET İTTİFAKI ÇATIRDIYOR MU?

07 Ekim 2019 Pazartesi, 14:16
MİLLET İTTİFAKI ÇATIRDIYOR MU?

Çivril Belediye Meclisindeki MİLLET İTTİFAKI çatırdıyor mu?

Çivril Belediyesinin EKİM AYI meclis toplantısında CHP ile İYİ PARTİ arasında gerginlik yaşandı.

Mecliste oturma düzeninde yaşanan gerginlik üzerine İYİ PARTİ’li meclis üyeleri salonu terk etti.

Çivril Belediye meclis üyelerinin Millet İttifakı kanadının İYİ PARTİ’li meclis üyeleri, bulundukları konumdan istifa ederek partilerini temsil eden meclis üyeleri oldular.

Daha önceleri Millet ittifakı saflarında CHP kanadında yer alan Koray EREN, CHP’den istifa ederek mecliste İYİ PARTİ’yi temsil etmeye başlamıştı.

İYİ PARTİ’li diğer meclis üyeleri olan Turgay ARSLAN ve Elvan ÇAKMAKÇI’da CHP’den istifa ederek partileri olan İYİ PARTİ’Yİ MECLİSTE TEMSİL ETMEYE BAŞLADILAR.

Üç meclis üyesinin İYİ PARTİ’yi temsil etmesi üzerine meclis salonundaki oturumun yeniden düzenleme zorunluluğu doğdu. İşte ne olduysa o zaman oldu.

İşte İYİ PASRTLİLİLERİ MECLİSİ TERK ETMEYE GÖTÜREN ETKENLER

Meclis salonundaki oturum düzenlemesini CHP’lilerin kendi kafalarına göre yaptığını, partilerinin masa ve sandalyelerini bir kenara ittirdiklerini, böylece partilerinin kurumsal kimliğine CHP’lilerin hakaret ettiklerini düşünen  İYİ PARTİLİLER, toplantı başlamadan önce CHP’lilerle gerginlik yaşadılar.

Yaşanan gerginlikl sonucu İYİ PARTİ’li  meclis üyeleri Koray EREN, Turgay ARSLAN ve Elvan ÇAKMAKÇI meclis toplantısını terk ederek olayı protesto ettiler.

CHP meclis üyesi Tunay YAZICI’nın  partilerine ait masa ve sandalyeleri iterek kendisine göre düzen kurduğunu iddia eden İYİ PARTİ Çivril Belediye Meclis üyesi Koray EREN konuyla ilgili şunları söyledi.

“ Üye sayımız üçe çıkınca meclis salonunda düzenleme yapılacağı duyumunu aldım.

Düzenlemenin olup olmayacağını öğrenmek adına Belediye yetkililerini aradığımda düzenlemeyiş yaptıklarını söylediler. Bende toplantı öncesi meclise gelerek düzenlemeyi gördüm.

Meclis toplantısının olduğu gün salona girdiğimde şoke oldum.

CHP’li bir meclis üyesi (ismi bende) bize ayrılan yere tepki göstererek masa ve sandalyelerimizi bir kenara atmış. Yani düzeni kimselere sormadan kendi kafasına göre değiştirmiş.

KOLTUK MERAKLISI DEĞİLİZ

Tapılan düzenlemeyi keyfi olarak değiştiren CHP’li meclis üyesi, kurumsal kimliğimiz olan parti adımızın yazılı olduğu masayı itme hakkına sahip değildir. Ben ve arkadaşlarım koltuk sevdalısı değildir. Ancak, koltuk sevdalısı olmamamız Kurumsal kimliğimizi; yani partimizi korumayacağımız anlamına gelmiyor. Bizler 3 İYİ PARTİ’li meclis üyeleri olarak bize yapılan bu muameleyi protesto etmek için meclis salonunu terk ettik.”

ŞİMDİ EN OLACAK ?

Bunun üzerine Cumhur ittifakının bundan sonra gerginliğe devam edip etmeyeceğini sorduğumuzda Koray EREN, “ biz konuyu ilçe başkanımıza sunduk. Bundan sonrası CHP ve İYİ PARTİ ilçe başkanlarının vereceği karara bağlıdır” dedi…

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak