Son Dakika
10 Ağustos 2020 Pazartesi

EKİM AYI MECLİS TOPLANTISINA SATIŞLAR DAMGA VURDU

08 Ekim 2019 Salı, 07:31

 

Çivril Belediye meclisinin Ekim toplantısına teminat ve satışlar damgasını vurdu.

Çivril Belediyesinin ve ona bağlı kent hizmetleri A.Ş’nin biriken sosyal güvenlik kurumuna olan sigorta borçlarının yapılandırma çalışmaları EKİM meclis toplantısının gündemini işgal etti.

Çivril Belediye Başkanlığı, biriken sosyal güvenlik borçlarının yapılandırması için bazı gayrimenkullerin ipotek verilmesini gündeme getirdi.

İşte tartışma bu noktada oldu. İYİ PARTİLİ meclis üyelerinin salonun yerleşimi konusunda CHP’nin tavrını protesto etmek için katılmadığı meclis toplantısında Başkan Niyazi VURAL ile CHP’li meclis toplantılarında tansiyonu yükselten tartışmalar yaşandı.

Çivril Belediye Başkanı Niyazi VURAL, “teminat gösterilen gayrimenkulleri satma gibi bir düşüncemiz yok. Borçları ödemek niyetindeyiz. Bunun için yapılandırmak; yapılandırmak içinde teminat göstermek durumundayız. Bizde bunu yapmak istiyoruz. Buraları satmayı kesinlikle düşünmüyoruz.” dedi.

Belediye Başkanı Niyazi VURAL sözlerine devamla “basın mensupları aracılığıyla kamuoyunun şunu bilmesini istiyorum.

Çivril Belediyesinin borcu vardır. Ödemek içinde elimizden geleni yapacağız. Yapmaya da çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz 6 aylık süre içersinde bu doğrultuda yürütüyoruz çalışmalarımızı. 6 aylık süre içersinde tüm kurumlarımızla, yaktığımız elektriğe kadar tasarruf içersindeyiz. Gerekirse bu tasarrufu artırırız da.” Dedi.

Daha sonra Gürpınar’daki akaryakıt istasyonunun satışına değinen başkan VURAL “Gürpınar’daki akaryakıt istasyonumuzun satışını talep ettik. Birde Gürpınar’da Pazar yerimiz var. Ama Pazar yerimizin tamamı bizim değil. Bir kısmı vatandaşların. Buradaki anlaşmazlık yıllardır devam ediyor. Bunu çözmek istiyoruz. Bazan bir yerleri kaybetmeden başka bir yerleri kazanamayız. Gürpınar’da bunu yapmak istiyoruz”  Dedi…

Karşılıklı konuşmaların uzaması üzerine CHP’li meclis üyelerinin konuşmalarına bundan sonra sınır getirileceğini belirten başkan VURAL’a yine CHP sıralarından tepki geldi. Bizlerin sesini kısamazsınız. Bizler buraya getiren Çivril halkının sesiyiz ve sesimizi sonuna kadar kullanmak durumundayız” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

 

 

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak