Son Dakika
09 Ağustos 2020 Pazar

İYİ PARTİ BASINLA BULUŞTU

19 Ekim 2019 Cumartesi, 08:58

 

İyi Parti Çivril Belediye Meclis üyeleri, basınla buluştular.

Geçtiğimiz günlerde Elvan ÇAKMAKÇI ile Turgay ARSLAN’ın da istifasıyla Çivril Belediye meclisinde sayıları üçe çıkan İYİ Parti meclis üyeleri, 19 Ekim 2019 Cumartesi günü Çivril basaını ile buluştu.

İYİ Parti Çivril İlçe Başkan ı Celal TORT başkanlığında Turgay ARSLAN, Koray EREN ve Elvan ÇAKMAKÇI’DAN oluşan İYİ Partili meclis üyeleri yerel basınla buluşmalarında “MECLKİSTE BİZİ NASIL GÖRÜYOR SUNUZ?” “ ELEŞTİRİLERİNİZ VAR MI? VARSA NELERDİR” “ ÖNERİLERİNİZİ ALABİLİR MİYİZ”Diyerek söyleşiye başladılar ve yerel basının kendilerine sordukları soruları yanıtladılar.

İlk soru: Neden Millet ittifakı çatısından ayrılma ve parti olarak temsil edilme ihtiyacı duydunuz?

İYİ PARTİ: Genel Merkezimizin talimatı ile bu adımı attık. Genel merkezimizden, “Millet ittifakında CHP çatısı altındaki arkadaşlarımız partilerine dönsün” talimatı geldi. Bu genelge üzerine bizlerde partimiz saflarına dönerek mecliste tüzel kişiliğimizle oturmaya başladık. Partimiz saflarında temsil edilmemiz, ittifakımızda sıkıntı yaratmıyor. Yani ittifakımızda sıkıntı yok.

SORU: Mecliste bir ara oturma düzeni konusunda sıkıntı yaşamıştınız. Devam ediyor mu?

İYİ PARTİ: Bu konuda sıkıntı kalmadı. Belediyelerde bir oturma düzeni var. Şu anda o düzene uygun olarak oturuyoruz. Sıkıntımız yok.

SORU: Belediye meclis toplantılarına girerken dersinizi yeterince çalışmadığınızı düşünüyoruz. Bunun içinde gündem maddeleri hakkında yeterince düşünce birliğini oluşturamadığınızı düşünüyoruz. Bu eleştirimize katılıyor musunuz? Katılıyorsanız önlem olarak ne düşünüyorsunuz?

İYİ PARTİ: Teşekkür ederiz. Bu tespiti bizlerde yaptık ve derslerimizi daha iyi çalışmaya başladık. Bunda Millet ittifakında olmanın da sıkıntısı vardı. Grup başkan vekili varken bizim konuşmamız yanlış oluyordu. Buda bizi sıkıntıya sokuyordu. Şimdi partimizi temsil ediyoruz ve düşünce birliğimi,z daha kolay. Bunu da gerçekleştirmeye başladık.

SORU: İtitfak içersinde olmanız, meclisteki oylamalarda sıkıntı yaşatacakmı? Yani her hangi bir konuda illa CHP ile aynı oyu vermek durumunda mısınız?

İYİ PARTİ: Elbette hayır. Bizler, önümüze gelen konularla ilgili partimizin görüşü, İlçemizin çıkarları doğrultusunda adım atacağız. Takdir edersiniz ki, Millet ittifakı iki partinin birlikteliği. Ama bu iki partinin birleşmesi, tek parti gibi davranması anlamına gelmiyor.Her iki partinin kurumsal yapıları var. Alınacak kararlarda Çivril yararına ne varsa o doğrultuda oy vereceğiz. Önerinin CHP veya AKP’den gelmiş olması da çok önemli değil bizim için. Bizim için doğru olan CHP için doğru olmayabilir. Biz bizim için doğru olana evet diyeceğiz..

Bu söyleşiden sonra toplu fotoğraf çekildi ve toplantı sona erdi…

Böylece Çivril’de bir ilk yaşandı. Çivril’de bir siyasi partinin meclis üyeleri ilk defa basınla bir araya gelip kendileri hakkında basının eleştirilerini ve düşüncelerini almış oldu…

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak