Son Dakika
28 Mart 2020 Cumartesi

YAZICI RESMEN ADAY

07 Kasım 2019 Perşembe, 14:54

 

Aysun YAZICI, CHP Çivril İlçe Başkanı adaylığını açıkladı.

Yaklaşan kongreler öncesi CHP Çivril ilçe başkanlığı adayları netleşiyor.

07 Kasım 2019 Perşembe günü saat 11:00’da parti binasında emekli öğretmen Aysun YAZICI, ilçe başkanı adaylığını açıkladı.

Kalabalık partililerin salonu ve koridoru doldurduğu toplantıda ilçe başkanı Serkan SEYHAN,partisinin bayrak yarışında “bende varım” diyerek yola çıkan arkadaşlarımızdan aysun YAZICI, ilçe başkanlığına adaylığını açıklayacaktır diyerek sözü Sayın YAZICI’ya bıraktı.

CHP Çivril İlçe Başkanlığına aday olan emekli öğretmen Aysun YAZICI, parti binasında olanlara seslenerek şunları söyledi:

 

“Sevgili Cumhuriyet Halk Partisi Gönüllüleri,

Cumhuriyetin verdiği fırsat ve olanaklarla İğdir Köyü’nden çıkarak; ilkokul  üçüncü sınıfa kadar okuyan bir baba ve hiç okul yüzü görmemiş, okuma yazma bilmeyen bir ananın altı çocuğundan biri olarak devlet parasız yatılı okulunda okudum.

İdealist bir cumhuriyet öğretmeni olarak mezun oldum.

Atatürk’ün verdiği “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirme”görevinin bilinciyle 28 yıl 8 ay öğretmen olarak görev yaptım.

Görevde olduğum sürece de sendikal mücadeleyi hiç bırakmadım. Henüz devlet memuru iken ve Atatürk düşmanlığının tavan yaptığı günlerde Atatürkçü Düşünce Derneği Kadın Kollarında aktif görev yaptım.

Cumhuriyet Halk Partisi ve üyeleri için siyasal yaşamda görev almak, onurlu bir toplum hizmetidir.

Bu bilinçle, emekli olduktan sonra partime üye olup aktif çalışmaya katıldım. Cumhuriyet kazanımlarımızın karşı devrimcilerin elinde heder olmaması için;

Parti çatısı altında daha verimli, daha yürekli çalışmak için; Kendi özgür irademle, partimin dışındaki hiç kimseden icazet almadan, sponsor aramadan bu onurlu mücadelede yer almayı görev bildim.

Örgütlü emeğe olan inancımızla, ilkelerimizden güç alarak yola çıktık. Gücümüzü Mustafa Kemal ATATÜRK sevgisinden, O’nun ilke ve öğretilerinden alıyoruz. Hiçbir makam, hiçbir etiket  bizi halkın  yanında  olmaktan alıkoyamaz; halkçı mücadeleden taviz verdiremez.

Yeni güne kendimizi yenileyerek, eksiklerimi pratikte olgunlaştırarak,  “ Her şey çok güzel olacak” sloganıyla, partime hizmet etmenin üstünde; partimin halkla kaynaşması için ;Türkiye‘nin geleceğini örmek için; güçlü bir parti, güçlü bir Türkiye için yüreğimi de ortaya koyarak,  İlçemizin yönetimine arkadaşlarım ve tüm Cumhuriyet Halk Partisi inanmışları adına talibim.

Bugüne kadar partimize emek veren, katkı sağlayan herkese gönülden borçluyuz. Bu bayrak yarışında, onların bıraktığı bayrağı daha ileriye taşımaya, bu yolda sizinle birlikte yürümeye talibim..

YÜRÜMEK

Yürümek;

Yürümeyenleri boş sokaklar gibi bırakarak,

Havaları boydan boya yarıp

Bir mavzer gözü gibi

Karanlığın gözüne bakarak

Yürümek…

YÜRÜMEK;

dostomuzbaşlarını

omuzlarının yanında duyup,

kelleni orta yere

yüreğini yumruklarının içine koyup

yürümek…

Yürümek;

Yolunda pusuya yattıklarını,

Arkadan çelme attıklarını

Bilerek

YÜRÜMEK…

Yürümek;

Yürekten

Gülerekten

Yürümek…

Çıktığımız bu yolda aday arkadaşlarıma başarılar dilerim.

Diyerek sözlerini bitirirken, partililerine de “bu adaylık açıklamasında uzun uzun konuşarak sizlerin vaktini almamaya, başınızı şişirmemeye dikkat etti. Daha konuşacak, daha da önemlisi konuşmanın ötesinde işler yapacak çok günlerimiz önümüzde bizleri bekliyor.” Dedi.

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen CHP Çivril İlçe Başkan adayı Aysun YAZICI toplantıyı bu şekilde sonlandırmış oldu.

 

 

 

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak