Son Dakika
09 Ağustos 2020 Pazar

CHP’DE BEKLENEN ADAYLIK AÇIKLANDI

21 Kasım 2019 Perşembe, 13:32

 

PAŞA: ATATÜRK’ün ilke ve devrimleri için, Çivril’in geleceği için, CHP için VARIZ.

 

CHP Çivril İlçe Başkanlığı için emekli Tuğgeneral Ünal KARAOSMANOĞLU adaylığını açıkladı.

Emekli general Ünal KARAOSMANOĞLU, 21 Kasım 2019 Perşembe günü kalabalık bir taraftar grubuyla CHP İlçe binasına geldi.

Eski Belediye başkanlarından Hakkı ASLAN, 31 Mart yerel seçimlerdeki CHP Çivril belediye başkan adayı Ömer KÖSEOĞLU’da Ünal Paşa ile birlikte partiye gelenler arasında idi.

Denizli DEHA TV’nin de hazır bulunduğu adaylık açıklamasında emekli Tuğgeneral ;Ünal KARTAOSMANOĞLU kalabalığa şunları söyledi:

 

PAŞA: ATATÜRK’ün ilke ve devrimleri için, Çivril’in geleceği için, CHP için VARIZ.

Bugün burada, Çivril’de, CHP’de yeni bir umut, yeni bir ışık için toplandık. Geleceği birlikte inşa etmek için toplandık. Birlik, dayanışma, yol haritasında hedefe hep birlikte ulaşmak için toplandık. Onun için hepimiz bir olacağız. Bir eksikse “BİZ EKSİĞİZ” diyeceğiz. Onun için bugün burada güç birliği; moralimiz, motivasyonumuz yarınımıza, Çivril’imize umut olmak için buradayız. İyi ki varsınız.

Toplanma amacımız, yerel seçimler sonrası her ne kadar Ankara’da, Istanbul’da, Adana’da, Antalya’da, Mersin’de CHP’nin ittifakıyla belediye seçimleri kazanılmışsa da. Bize değişim ve dönüşümün moralini vermişse de Çivril’de burukluğu yaşadık. Onun için 12 Eylül 2019 tarihine kadar tabanımızın istekleri doğrultusunda istişarelerimizi yoğun bir şekilde yaptık. Ve o gün akşamı nihai karar sürecinde ne yapabilirliğimizi görüşmek için toplandık.

Sizlerin kararlarıyla Çivril’de CHP’nin geleceğe taşınmasında karar kılındık. Onun için bende bu görevi üslendim. Sizin adınıza talip olduğum bu görevi en üst seviyede yerine getireceğime söz veriyorum.

Sizlerin talebi üzerine CHP Çivril İlçe Başkanlığına aday olduğumu sizlerin huzurunda, basınımızın da aracılığıyla ilan ediyorum. Adaylığım Çivril’imize hayırlı uğurlu olsun.

ÜLKENİN GENEL KOŞULLARI

Ülkenin genel koşulları karabasan gibi 17-18 yıldır üzerimizde duran baskıcı rejimi, “askeri vesayet” gerekçesiyle silahlı kuvvetleri enterne eden şu anki siyasi iktidar bugün sivil bir vesayet oluşturdu.

Ekonomisinden, tarımından, eğitiminden; her alanda inim inim inliyoruz. Artık vatandaşımız nefessiz hale geldi. Bunun için Çivril’de bize görev düşüyor. Bunun için sizlerle, gençlerimizle,kadınımızla geleceğe birlikte yürümek durumundayız. Bunun için sizler varsanız, ben her zaman varım.

Çivril’de Sundurlu’da bir çiftçi çocuğu olarak Cumhuriyetimizin kazanımlarından yararlanarak silahlı kuvvetlerde önemli görevler almış, üniformamı AKP ve FETÖ’den dolayı çıkarmış, makam ve mevki düşünmeksizin sivil kıyafetle mücadele eden bir ferdiniz olarak Cumhuriyet için, ATATÜRK’ün ilke ve devrimleri için, Çivril’in geleceği için, CHP için VARIZ.

CHP, Kuvayi Milliye ruhundan doğan, vatanı kurtaran, Cumhuriyeti kuran başta ATATÜRK ve İsmet İnönü olmak üzere son genel başkanlarımıza, alanda çalışan tüm partili neferlerimize şükran ve minnet sunuyorum. Bu ulu çınarda bizde FİLİZ misali yola çıktık. Bu çınar, bir aile ocağı misali mahremiyetimiz olacaktır. Partimiz bizim ailemizdir. Zaman içersinde belki de birbirimize kırılmış olabiliriz. Ama şimdi kırılma ve üzülme zamanı değildir. Kimseyi yok saymadan, ötekileştirmeden yola devam edeceğiz. Elimizi, kucağımızı sadece partililerimize değil. Diğer partililere de uzatacağız. Böyle büyüyeceğiz. Çivril’i inşaa edeceğiz.

Bugünkü açıklamamız sadece ve sadece adaylık açıklaması olduğu için kısa bir konuşma oldu. Asıl konuşmamızı ve neler yapacağımızı kongremizde dile getireceğim. Hepinize saygılar sunarım…

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak