Son Dakika
10 Ağustos 2020 Pazartesi
30 Kasım 2019 Cumartesi, 11:26
sebahattin yaman
sebahattin yaman sebahattinymn@hotmail.com Tüm Yazılar

SİYASETTE VEFA

 

 

1998-2000 yılları arasında CHP Çivril İlçe Başkanlığı görevini yürütmüş olan Asil Onay GÜMÜŞ, 28 Kasım 2019 tarihinde yaşamını yitirdi.

 

Merhum Asil Onay GÜMÜŞ’ün cenazesi, doğduğu yer olan Çivril’de Yeni Camide kılınan cenaze namazının ardından defnedildi.

 

Asil Onay GÜMÜŞ Çivril CHP’sinin simge isimlerinden birisi idi.

CHP içersindeki saflaşmada adı “ADNANCI” olarak adlandırılan Asil Onay GÜMÜŞ, yaşamı boyunca Adnan KESKİN’in yanında olmakla övündü.

“Çocukluk arkadaşım. Sadıcım” dediği Adnan KESKİN konusunda çok hassas olan Asil Onay GÜMÜŞ’ün yaşamı, KESKİN’in  karşısında olanlarla sürekli mücadele ile geçti.

   “Çocukluk arkadaşım. Sadıcım” dediği Adnan KESKİN konusunda belki de Çivril CHP’de bir çok kesimi karşısına alan Asil Onay GÜMÜŞ’ün cenazesinde gözler uğruna mücadele verdiği kişi veya kişileri aradı.

Siyasetin vefasızlığı, gözlerin bulmak istediği kişileri bulamaması sonucu daha  net ortaya çıkmış oldu.

Sayın Adnan KESKİN veya Sayın KESKİN’in ismini kullanarak yıllarca onun sırtından nemalananların merhum Asil Onay GÜMÜŞ’ün cenazesinde bulunmamaları, cenazeye katılanlar Arassında acı bir tebessümle karşılandı.

“Çelengini gördük.” Veya “Kendisi yoktu ama çelengi vardı” diyenler olabilir veya birileri bu durumu böyle savunabilirler. Onlara verilecek yanıt çok basit.

 

HADİ CANIM SENDE!    HADİ CANIM SENDE!…

 

 

 

 

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak