Son Dakika
10 Ağustos 2020 Pazartesi

YETENEK TARAMASI YAPILIYOR

05 Aralık 2019 Perşembe, 10:27

 

Öğrenciler arasında yetenek taraması yapılıyor.

Gençlik Spor İlçe Müğdürlüğü tarafından Aldığımız bilgiye göre, 5 Aralık 2019 Perşembe günü yapılan taramalar 4. Sınıflar arasında olup 59 öğrenci katılmaktadır.

Miniklerde sporcu gençlik taraması yapılıyor Çivril gençlik ve spor ilçe müdürlüğü tarafından Kapalı Spor Salonu’nda sporcu gençlik taraması yapılıyor Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında Türkiye sportif yetenek taraması ve spora yönlendirme projesi kapsamında geçtiğimiz yıl geçti bir öğretim yılında yetenek taraması ölçümleri yapılmıştı geçtiğimiz yıl yapılan taramalarda Uçan Sınıf arasında spor yetenek taraması yapılmıştı 2019 yılında ise 4. sınıflar arasında yetenek taraması yapılıyor Denizli ilçeleri arasında en kalabalık öğrenci sayısı olan 59 öğrenci ile sporcu yetenek taraması yapılmaya başlandı 5 Aralık 2019 Perşembe günü saat 10’da başlayan aramalarda küçük çocuklarımızın spora olan yatkınlıkları ve yetenekleri doğrultusunda çalışmalar yapılıyor 4. sınıflar arasında yapılan bu tarama da ortaya çıkacak olan yetenekli öğrenciler daha sonra hangi Spor dallarında başarılı olup olmayacaklar noktasında ayrı çalışmalara tabi olacaklardır.

Geçtiğimiz yıl yapılan taramalar 3. Sınıflar arasında gerçekleşmişti. Bu seneki sporcu yetenek taramaları 4. Sınıflar arasında yapılmaktadır.

Küçük öğrenciler ve velileri, sporcu yetenek taramasında veliler, en azından öğrenciler kadar heyecanlı idiler…

 

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak