Son Dakika
10 Ağustos 2020 Pazartesi

ORTA OKUL  ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

10 Aralık 2019 Salı, 08:23

 

30 Ağustos Ortaokulunda 6. sınıfa giden 2 öğrenci, içinde bir miktar para olan yolda buldukları cüzdanı yetkililere teslim ettiler.

Ali Halis ULUS ve Zekeriya Emir ÖZEL isimli 2 öğrenci, 10 aralık 2019 Salı günü Okulları olan 30 Ağustos Ortaokulu’na gitmek için  yolda yürüyorlardı.

Okullarına gitmek  için yola çıkan öğrenciler, Gürpınar durağı civarında yolda içinde para olan cüzdan buldular. 6. sınıf öğrencileri olan Ali Halis ULUS ve Zekeriya Emir ÖZEL, buldukları ve içinde bir miktar para olan cüzdanı yetkililere teslim etmek için Çivril Belediyesi’ne geldiler.

Çivril Belediyesi yetkilileri, Ali Halis ULUS ve Zekeriya Emir ÖZEL den içerisinde bir miktar para bulunan cüzdanı tutanakla teslim aldılar.

“Bal tutan parmağını yalar” “bulduğun veren enayidir” gibi düşüncelerin hakim olduğu içinde bulunduğumuz günlerde iki küçük çocuğumuzun davranışı gerçekten bizleri düşündürmeye değer.

30 Ağustos Ortaokulunda 6. sınıfa giden Ali Halis ULUS ve Zekeriya Emir ÖZEL ‘in bu davranışları sadece kendi arkadaşlarına değil, biz büyüklere de örnek olması, ders vermesi gerekiyor.

Üstelik, bu çocuklardan birisinin özellikle fotoğraf bile çektirmek istememesi de mütevaziliğin bir başka örneği olsa gerek.

Her iki çocuğumuzu bu örnek davranışları, ailelerini de böyle evlatları oldukları için kutluyoruz…

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak