ÜNAL KARAOSMANOĞLU: CHP KİMSENİN TAHAKKÜMÜNDE OLMAYACAK

30 Aralık 2019 Pazartesi, 06:48

Çivril Cumhuriyet Halk Partisi’nin yeni İlçe Başkanı Ünal KARAOSMANOĞLU.

9 Aralık 2019 pazar günü yapılan kongrede Cumhuriyet Halk Partisi Çivril İlçe Başkanlığına Ünal KARAOSMANOĞLU seçildi.

29 Aralık 2019 Pazar günü yapılan kongrede açık ara farkla seçilen Ünal KARAOSMANOĞLU, yaptığı konuşmada parti içi ve gelecek ile ilgili çeşitli konulara değindi.

CHP’nin yeni başkanı Partinin büyüklerinin adı kullanılarak hiçbir kaosa izin vermeyeceklerini, partide kuracakları 60 kişilik danışma meclisi sayesinde partinin kimsenin tahakkümü altında olmayacağını ve yerel seçim için çalışmaya şimdiden başlayacaklarını söyledi.

CHP’nin çiçeği burnundaki ilçe başkanı  ÜNAL KARAOSMANOĞLU konuşmasında şunları söyledi:

“İlçe Başkanlığına seçildiğimizde nasıl bir yönetim hayal ediyoruz?

Gürpınar’dan gençlerimiz Ülkenin geleceğinden kaygı duymamalı. Çakallardan Çivril’e inen vatandaşımızın, şehri görünce göğsünün kabarmasını istiyorum. Bunun için ne yapmamız gerekiyor;

Birincisi, yeni bir örgütlenme yapısı ortaya koymalıyız. Bu örgütlenme yapısı etkin, saygılı, katılımcı ve istikrarlı olmalı. Bu yönetim, 6 ayda 4 defa değişen değil; Seçildiği günden itibaren görevinin son anına kadar dimdik ayakta duran, toplumda sivil toplum örgütleri arasında ve Devlet indinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin ve Cumhuriyet Halk Partililerin göğsünü kabartan bir yönetim olmalı. Parti içerisinde nezaket çerçevesi içerisinde yapılacak olan tüm eleştirilere ve önerilere daima açık olacağız. Gençlik kollarımızı ve kadın kollarımızı daha etkin hale getirmenin her türlü yöntemini, çaresini bulacağız. Önümüzdeki dönemlerde partiye katılım ve toplu rozet takım törenlerini yapacağız. 1300 olan üye sayımızı 2.000, 2.500, 3.000 lira çıkarmayı vaat ediyoruz.

Benim ilçe başkanlığı dönemimde gerek genel seçim gerek yerel seçimler için veya oluşabilecek herhangi bir erken seçim için partisine sormadan istifa etmek doğru bir davranış olmayacaktır. Sizlerin onayınızı almadan görevimden asla ayrılmayacağımdan emin olmanızı istiyorum. Yönetim modelimiz her ne kadar 15 kişi olarak belirlenmiş olsa da, 60 kişilik bir etkin grup oluşturduk. Bu kadronun içerisinde eski belediye başkanlarımız, daha önce görev yapmış ilçe başkanlarımız olacak. Onların deneyimlerinden elbette yararlanacağız. Dostlarımız bizim için elbette büyük değerlerdir. Onların görüşlerine mutlaka başvuracağız

PARTİ KİMSENİN TAHAKKÜMÜNDE OLMAYACAK

İkinci oluşumumuz, Çivril dışında yaşayan şimdi Çivrilliler Platformu olacak.

Bu platformdan Cumhuriyet Halk Partisi parti binasında yapılacak olan sosyal, kültürel ve spor etkinlikleri konularında  yardım olacağız. Bu grubun içerisinde Çiftçimizi, gençliğimizi, emeklimizi tarımımızı, sanayimizi tanımlayan kişilerden oluşan gruplar olacaktır. 5-6 aylık çalışmamız içerisinde zaten bu grubu oluşturmuş bulunmaktayız.

Böylece partimiz kimsenin tahakkümü, kimsenin etkisi altında olmayacaktır. Parti büyüklerimiz bizler için büyük birer değerdir. Parti büyüklerimizin ismi üzerinden partimizde kimsenin nifak tohumları ekmesine izin vermeyeceğiz.

BELEDİYE MECLİSİNDE DAHA ETKİN OLACAĞIZ

Meclis üyelerimizle koordineli çalışacağız. CHP’nin meclis üyeleri ile çok sıkı temas içerisinde olacağız. Genel ve yerel seçimlerde ittifak içerisinde bulunduğumuz İYİ Parti ile Çivril’de de ilişkilerimizi daha da sıkılaştırarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Yerel yönetim olan Belediyemizin çalışmalarını yakından takip edeceğiz. Bu süre içerisinde kimsenin kişisel haklarına saldırma yapmayacağız. Ama kimsenin bizim kişisel haklarımıza saldırmasına da asla izin vermeyeceğiz.

Ülkemizde Bozkurt gibi başarılı belediye başkanlarımız var. Onları ziyaret edip, onlardan bize uyarlanabilecek olumlu bulduğumuz başta tarım olmak üzere projelerinden yararlanacağız. Önerilerinden yararlanacağız. Kısacası yerel seçimlere 3 ay kala değil yarından tezi yok, hemen çalışmaya başlayacağız.

Çünkü hedefimiz Cumhuriyet Halk Partisi’nin Çivril belediye başkanlığını kazanmasıdır. Milletvekillerimizi 3 aylık periyotlarla ilçemize davet edeceğiz. Çivril için meclise neyimizi, nelerimizi taşıdıklarını, neleri taşımadıklarını öğreneceğiz ve onların Çivril’in sorunlarını meclise taşımalarına isteyeceğiz.”

Konuşmaların yapıldığı kongreyi Ünal KARAOSMANOĞLU açık ara önde bitirdi.

Yapılan konuşmaların ardından oy kullanımına geçild.

Sayılan oylara göre başkanlığa getirilen Ünal KARAOSMANOĞLU delegelerden 128’in oyunu alırken, yani 128 oy Ünal KARAOSMANOĞLU’na çıkarken, diğer aday Aysun YAZICI ise 63 oyda kaldı.

Emekli Tuğgeneral Ünal KARAOSMANOĞLU Cumhuriyet Halk Partisi’nde milletvekili aday adaylarının ardında çıktığı ikinci yarışta açık ara galip geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Çivril ilçe örgütünde Ünal KARAOSMANOĞLU dönemi başlamış oldu

Cumhuriyet Halk Partisi Çivril İlçe Başkanlığına 128 oy ile getirilen Ünal Karaosmanoğlu ile birlikte görev yapacak olan yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluşmaktadır.

Sinan GENÇ

Ahmet KÜÇÜK

Sündüz SÜMEN

Cemal USLU

Cengiz Topel KAPLAN

Hatice ALTUNTAŞ

Emrah SAVRAN

Hüseyin BİLGİN

Huriye ALTINKAYA

Bedri ATAŞ

Muzaffer PALAZ

Zeliha AŞÇI

Tekin DELİKANLI ve

Hüseyin ÖNEN.

İL DELEGELERİ

40 Kişilik İl delegeleri listesi  ise şu isimlerden oluştu.

Mustafa KARAOSMANOĞLU,

Hayrettin UYGUN,

Recep COŞAR,

Ercan EREN

Cahit YİĞİT,

Süleyman ÇELİK,

Tekin ŞAHİN, Nihat TÜREMEN,

Soner ÖZEN,

Sefer YAKIN,

İhsan CARAN,

Remzi YILDIZ

Ali İlker KARAMANLI,

İsa YAZICI,

Ersan ÖZGÜR,

Murat BOZDEMİR,

Adnan SARUHAN,

Halil İbrahim BARUT,

Ahmet CAN,

Sadettin ÖZEL,

Özcan BAYRAMOĞLU,

Kadir ŞAHAN,

Altan ERASLAN,

Orhan AKTAŞ,

Sinan ÖCALAN,

Mustafa ALTINTAŞ,

Ali KANAT,

Sezer YILDIZ,

Selçuk KAPLAN,

Hüseyin KORKMAZ,

Mehmet PALTAOĞLU,

Sıtkı ÇORBACIOĞLU,

Selçuk BOZKURT,

Celil KAPLAN,

Nuray EMİRLİ,

Necdet ÇAKMAKÇI,

İbrahim Hakkı ASLAN,

Ünal KARAOSMANOĞLU,

Ömer KÖSEOĞLU

ve Levent KARAKAYA.

Böylece sona eren CHP’nin yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanı ve  il delegeleri belirlenmiş oldu.

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak