2020’NİN İLK MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

09 Ocak 2020 Perşembe, 07:19

 

Çivril Belediyesi 2020 yılının ilk meclis toplantısını 6 Ocak 2020 Pazartesi günü yaptı.

Çivril Belediye  Belediye Başkanı Niyazi VURAL’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıda meclis denetlim komisyonu üyeleri seçildi.

6 Ocak 2020 Pazartesi günü yapılan 2020 yılının ilk meclis toplantısında Çivril Belediye Meclis denetim komisyonu üyeleri seçildi.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Alaaddin YALÇIN Mehmet TÜZÜN ve Ekrem ÇULHA’nın, Cumhuriyet Halk Partisinde ise Tunay YAZICI ve Nuran ŞAFAK’ın aday gösterildiği denetim komisyonu üye seçiminde gizli oy kullanımı gerçekleşti.

Buna göre Alaattin YALÇIN, Mehmet TÜZÜN, ve Ekrem ÇULHA 23’er oy alırken, Tunay YAZICI ile Nuran ŞAFAK 11’er oyla komisyona seçilmiş oldular.

Aday olmadığı halde İYİ Parti meclis üyesi Turgay ARSLAN’a da 3 oy çıktı.

Böylece Çivril Belediyesi denetim komisyonu üyeliklerine AKP’den Alaaddin YALÇIN, Mehmet TÜZÜN, MHP’den  Ekrem ÇULHA seçilirken, CHP’denTunay YAZICI ve Nuran ŞAFAK seçilmiş oldular.

Millet ittifakının ikinci partisi olan İyi Parti’den aday gösterilmemesi dikkatlerden kaçmadı.

Geçtiğimiz yıl Millet ittifakının ikinci partisi İyi Partiden Turgay ARSLAN’ın aday gösterilip seçilmesine rağmen bu dönemde İyi Parti’den aday gösterilmemesi, yerelde Millet ittifakında sorun mu var? Sorusunun sorulmasına neden oldu.

Meclis gündemindeki maddelerin çoğu komisyonlara havale edildi.

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak