çivrilinsesi gazetesi
9 Ocak 2020
0 YORUM
24 OKUNMA

MERVE KUTLU: BÜTÜN ÇALIŞAN GAZETECİLERİN İZİN GÜNÜN KUTLU OLSUN.

10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeniyle Adalet ve Kalkınma Partisi Çivril belediye meclis üyesi Avukat Zeynep Merve KUTLU bir açıklama yaptı.

Sayın KUTLU çalışan gazetecilerin gününü kutlarken şunları söyledi:

“ ‘Eskilerin deyimiyle müsademe-i efkardan Barika-yı hakikat hakikat doğar’

Yani fikirlerin çarpışmasından hakikat parıltıları doğar. Bu çarpışmadan neşet eden fikirler yeni ufuklara kucak açar. Uygulamalar somutlaşır ve gelişir. Farklılığımızdır bizi anlamlı kılan. Yalnız ‘anlamak masraflı iştir’ der Sezai KARAKOÇ.  Emek İster, gayret samimiyet ister. Oysaki yanlış anlamak kolaydır. Biraz kötü niyet, biraz cehalet kafidir. Hakikat parıltıları da olsun diye oturup konuşacağız.  Birbirimizi dinleyeceğiz. İyilik ve güzellik; baskıdan tahakküm’den hukuksuzluktan ve şiddetten beslenemez.  Kendisinden başkasını düşünmeyenlerin ikiyüzlülükleri bu coğrafyayı geleceğe taşıyamaz.

Bu sorumluluğu omuzlarında hissettiğine inandığımız Çivril’in değerli çalışan gazetecileri!

J.L.BORGES ‘bir olayı aktarmak demek, onu gören ve anlatan bir tanık olmak için kahramanı olmayı bir yana bırakmak demektir.’ Der.

Olayı aktarmak için kahraman olmayı bir yana bırakan, ezeni  ezmek için kalemini kullanan ve kalemini “Kale”si gören bütün çalışan gazetecilerin izin günün kutlu olsun.

Muhabbet ve saygılarımla…

Copyright © 2015 Çivrilinsesi Gazetesi

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak