Son Dakika
24 Mart 2020 Salı

ÇİVRİL’İN TAKİPÇİSİYİZ

15 Ocak 2020 Çarşamba, 07:40

 

CHP Çivril İlçe Başkanı Ünal KARAOSMANOĞLU genel ve yerel politikalarla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

CHP Çivril ilçe başkanı basın toplantısında özetle  Kanal ISTANBUL ,Libya ya asker gönderilmesinin yanı sıra “Miryakefolon zaferinin filminin Isparta da çekilmesi ,Doğal Gaz, DDY istasyonun restorasyonu, Tarikat yurtlarında cinsel taciz, tecavüz ,Çivril de intihar olayları, Milli eğitim den seçmeli derslerde velilerin yönlendirilerek iradelerinin yok sayılması Bld.Bşk nın okulları denetlemesi,Belediyenin borçları, Çivril ana caddesi üzerindeki çirkin görünüm.” Konularına değindi.

Başkan KARAOSMAN OĞLU’nun açıklamalarından kısaca notlar:

DOĞALGAZ GERÇEĞİ

Öncelikle şunu belirtmekte yarar görüyorum. Çivril belediye başkanı hepimizin belediye başkanıdır. Seçilmiş başkandır. Onun şahsına, ailesine, özel yaşamına hiç kimse söz söylemeyecektir.  Söylemesine de izin vermeyiz. Ancak bizler seçimlerde verilen sözlerin elbette takipçisi olacağız

28 Şubat 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Çivril’e doğalgaz geleceği sözünü veriyor. 23 Ekim 2019’da da Çivril Belediye Başkanı Niyazi VURAL ,AKP Denizli Milletvekillerine tek tek isimlerini söyleyerek ENERYA ile yapılan anlaşma ile Çivril’e doğalgaz gelmesi konusundaki katkılarına teşekkür ediyor ve “doğalgaz Çivril ilimize Hayırlı olsun” diyor.

Çivril Belediye Başkanı Niyazi VURAL 28 Kasım 2019 tarihinde “Kazı çalışmalarına başladık. Doğalgazı ilçemize getiriyoruz. Hayırlı olsun” diyor.

Daha sonra Denizli’nin yerel televizyonlarındaki açıklamalarından öğreniyoruz ki ,doğalgaz Çivril de bir eve bağlanıyor ve en fazla da 4 ev yararlanıyor. 27 Aralık 2019 tarihinde kendisinin Çivrilli olduğunu iddia eden AKP nin Denizli milletvekili Cahit ÖZKANNe mutlu ki Cumhurbaşkanımızın sözünü yerine getirdik. Doğalgazı Çivril’e verdik.” diyor bir evdeki açılış töreninde.

Doğalgazın yaklaşık 7 veya 8 yıl sonra da Çivril merkezine verileceğini söylüyor Belediye Başkanı Niyazi VURAL.

Hani cumhurbaşkanının verdiği söz?

Hani 2019 yılında Çivril doğalgaza kavuşacaktı?

Bir eve doğalgaz vermekle Çivril’e doğalgaz verildiğini iddia etmenin ne kadar gülünç olduğunu herhalde Çivril’li hemşerilerim de en az bizler kadar bilirler.

 

MİRYOKEFALON HAYALİMİZ BİTTİ Mİ?

17 Eylül 1176 da gerçekleşen Miryokefalon Savaşı’nın Çivril’de oluşumu konusunda 1994 yılından itibaren etkinlikler düzenlenmektedir. 17 Eylül 2018 tarihinde Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği Çatalçeşme oda tiyatrosunda ki salonundaki etkinlikte dönemin Çivril Belediye Başkanı “eldeki tüm bulgular Miryokefalon Savaşı’nın Çivril’de olduğunu göstermektedir bunun tartışılacak bir tarafı kalmamıştır” ifadelerini kullanmıştı.

17 Eylül 2019 tarihinde ise düzbelde fener alayı düzenleniyor.  AKP Denizli milletvekili Ahmet Yıldız ve büyükşehir belediye başkan yardımcısı bu etkinliğe katılıp meşalelerle poz veriyorlar.

2020 yılında basından öğreniyoruz ki ,Miryokefalon Savaşı’nın geçtiği yer olarak Gelendost Belediyesi’nin sponsorluğunda bir film çevrilmeye başlanmış. Bu film tamamlanıp vizyona girdiğinde, Çivril’in 26 yıllık emeği boşa gitmiş olacak. Fener alaylarında gövde gösterisi yapan AKP milletvekilleri, Çivril Belediye Başkanı, Büyükşehir Belediyesi nerede?  Bu film çekilirken sade vatandaşlar gibi bu filmi onlarda seyretmektemidirler?  Kimliğimizin değeri olduğu iddia edilen 26 yılın ürünü bir çırpıda heba mı ediliyor.?

Bunun mücadelesini başta kendisinin Çivrilli olduğunu iddia eden AKP Denizli milletvekili CAHİT ÖZKAN vermelidir.  Çivril Belediye Başkanı vermelidir.Denizli Büyükşehir Belediyesi vermelidir. Miryokefalon zaferi etkinliklerimiz  sadece salonlarda kalır ve bu mücadeleyi bu saydığımız kişiler ve kurumlar vermezse, 26 yıllık emeğimize değerlerimize geçmiş olsun demekten başka bir şey yapamayız. Bu mücadelenin verilip verilmediğinin Çivril halkı adına takipçisi olup, konuyu sürekli gündemde tutacağız.

CİNSEL TACİZ OLAYLARI

çocuklara cinsel istismar konusunda Türkiye dünyada 3. sırada Geçtiğimiz günlerde Çivril’de de 1 çocuğa cinsel istismar olayı üzerine haber yasağı getirildi.

Yurtlar tarikatların elinden alınarak devletin ellerine bırakılmalı yurtlarda yerel yönetimler denetleme yetkisine sahip olmalı. Yoksul aile çocukları çaresiz bırakılmamalıdır.

DDY İSTASYONU

1988 yılında kaldırılan ve bundan önceki dönemde parasının hazırlandığı söylenen Devlet Demir Yollarının durumu ne oldu burasının ihale sürecinin geçtiğini biliyoruz Burası aslına uygun olarak restore edilmeli Devlet Demir Yollarının orijinal Sitesi kesinlikle bozulmamalı hele hele Büyükşehir’e Devri hiç yapılmamalı nostalji olarak Devlet Demiryolları sütlaç  arasındaki taşıma işi başlatılmalı.

 

İNTİHARLAR

TUİK verilerine göre Türkiye’de 2018 yılında 3168 kişi intihar ederek yaşamına son vermiştir.

intiharlar 2000 yıllarında yılda ortalama 2000 kişi iken 2002 yılların yılından itibaren Bu sayı 3 binlere çıkmıştır hastalığın tedavi edilememesinin veya ekonomik krizin getirdiği bunalımlar sonucu günde ortalama 8 vatandaşımız yaşamına maalesef son vermektedir.

Son 15 gün içerisinde Çivril’de maalesef 3 vatandaşımız intihar ederek yaşamına son verdi nerede Çivril yöneticileri intiharların gerekçelerini araştırdınız mı vatandaşımız hangi gerekçelerle intihar ediyor bu gerekçelerin ortadan kaldırılması konusunda neler yapıyorsunuz yöneticilik vatandaşın sorunları ile ilgilenmek onlara çözüm üretmektir.

Toplumumuz algı yaratan şov yapan yerel yöneticiler istemiyor. Toplumumuz çözüm üreten yöneticiler istiyor. Bu nedenle sevgili hemşerilerim ile bu konuları paylaşmanın önemli olduğuna inanıyorum.

 

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak