MUHAMMET AYDIN: ÇİVRİL SANAYİLEŞMEYİ İSTEMEDİ

15 Ocak 2020 Çarşamba, 07:52

 

Bozkurt Belediyesinin düzenlediği  tekstil organize sanayinin yapımı etkinliğinde konuşma yapan SKYLAX LTD. ŞTİ. GENEL MÜDÜRÜ MUHAMMET AYDIN

“Bozkurt çok şanslı. Birsen Başkan gibi bir başkan’a sahip oldukları için. Çivril’de belediye başkanımız sanayileşmeye karşı çıktı.

Çivril Belediye başkanı, Çivril’in yeşilliği bozulur gerekçesiyle sanayileşmeye karşı çıktı”dedi.

Bozkurt Belediyesinde Bozkurt başta olmak üzere Denizli Merkezden, Çivril’den ve çeşitli ilçelerden  esnafların katıldığı bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantının amacı, Bozkurt’ta tekstil organize sanayinin oluşumu.

Aralarında Çivril’den bir iş insanının da katıldığı 13 Ocak 2020 Pazartesi günü Bozkurt’ta yapılan toplantıya Denizli Dokumacılar Esnaf Odası Başkanı Cemal TUNA, Denizli Dokumacılar Esnaf Odası Başkan Yardımcısı Şakir KATRANCI, Bozkurt Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdal SÖNMEZ, Bozkurt Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Yardımcı Levent AYDEMİR, SKYLAX LTD. ŞTİ. GENEL MÜDÜRÜ MUHAMMET AYDIN’ın da bulunduğu konuklar katıldı.

Yapılan toplantıda söz verilen Çivril’li iş insanı Muhammet AYDIN’da bir konuşma yaptı.

AYDIN yaptığı konuşmada 

“SAYIN BAŞKAN, DEĞERLİ KONUKLAR.

Bugün burada tarihi bir gün yaşıyoruz.

Denizli genelinde, Bozkurt özelinde Milad olabilecek bir güne tanık oluyoruz.

İhracatın Ülkemiz açısından her zamankinden daha fazla önem taşıdığı İçinde bulunduğumuz bu günlerde, Şirin Bozkurt ilçemizde Tekstil Organize sanayisinin açılması gerçekten cesaretli bir adım.

Bu cesur adımın atılmasına katkıda bulunan başta belediye başkanımız Sayın Birsen ÇELİK olmak üzere emeği geçen herkesi kutlamamak elde değil.

Sizler gerçekten şanslısınız. Bu cesur adımı atan bir başkanınız var. Memleketim Çivril’de

Böyle cesaretli adımların atıldığı günlerde yabancı sermayenin Ülkemize; bizim için ise İlimize ve hatta Bozkurt İlçemize gelmesinin mutluluğu bir başka olsa gerek.

Burada bulunan arkadaşlarımızın çoğu elbette kendi sermayesinin yanında, yabancı sermayenin İlçemize nasıl geleceği konusunda kafa yoruyorlardır diye düşünüyorum.

İhracaat-ithalat işiyle uğraşan kişi olarak yabancı sermayenin  bu topraklara gelmesi için elimden gelen çabayı göstereceğimin bilinmesini isterim.

Bunun  ilk adımlarını çok önceden attığımızı düşünüyorum. Sayın Başkan anımsar.

Küçük çapta da olsa Çinli bir grup iş insanını Baklan ve Bozkurt ilçelerine getirdim. Baklan, Bozkurt Belediye Başkanları ile görüştürerek, buralarda ne tür yatırımlar yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulunmasına katkıda bulundum. Bu küçük heyet,  daha fazla sayıdaki Çinli iş insanlarının temsilcileri idi.  Belediye Başkanımız Sayın Birsen ÇELİĞİN sunumundan etkilendiğini belirten bu heyet, bu topraklardan memnun ayrıldığını bizlere belirttiler.

Umarız Bozkurtta atılan bu adım, Çinli iş insanlarının buralarda yatırım yapmalarını teşvik eder, önemli bir ilham kaynağı olur. Bu konuda da ben Muhammet AYDIN olarak üzerime düşen ne varsa yapmaya hazır olduğumun bilmesini isterim.

SİZLER ÇOK ŞANSLISINIZ

Ancak siz de biliyorsunuz ki, Ülkemize yabancı sermaye gelirken, ya çok büyük karlılık görecektir, yada  bu yöre yöneticilerinden; yani siyasetçilerinden çok büyük destek görmesi gerekiyor.

Siz çok şanslısınız. Bozkurt Belediyesi olarak burada Birsen Başkan elinden gelen ne varsa yapıyor.

Biz Çivril Belediyesine gittiğimizde  yeşil Çivril’imizin bozulmamasını istediler ve sanayiye ihtiyacımızın olmadığını söylediler.

Halbuki sizin başkanınız olan Sayın Birsen ÇELİK elinden gelen her türlü çabayı göstermektedir.

Ben Sayın başkanımız Birsen Çelik’in bu konuda samimi ve ciddi çabalarının olduğuna ve bu çabaların da en kısa sürede karşılık bulacağına inanıyorum.

Bu nedenle Tekstil Organize Sanayi gibi çok ciddi bir adımın bugünlerde atılmasının, özellikle yabancı sermayenin İlçemize gelmesine büyük yarar sağlayacağını ümit ediyor, saygılarımı sunuyorum…” Dedi.

ÇELİK: Toplantıda Bozkurt Belediye Başkanı Birsen ÇELİK’te bir konuşma yaptı.

Başkan ÇELİK, “Biz burada sizin mutluluğunuz için varız. Bizler çözüm makamıyız. İvedilikle sanayi sitemizi en yakın zamanda kurup, sizlerin daha iyi şartlarda hizmet vermenizin önünü açacağız. Birlik içerisinde hareket edersek her sorunun üstesinden kolaylıkla gelebiliriz. “dedi.

 

 

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak