ORGANİZASYONUN SAHİBİ BOZKURT ESNAF ODASI:KIYMETLİLERİMİZLE YÜRÜYORUZ

17 Ocak 2020 Cuma, 09:23
ORGANİZASYONUN SAHİBİ BOZKURT ESNAF ODASI:KIYMETLİLERİMİZLE YÜRÜYORUZ

o gün organizasyonu yapan sadece Bozkurt Esnaf Odası.

Bozkurttaki Tekstil Organize Sanayi yapılacağı haberimizin yayınlanması üzerine Bozkurt Esnaf Odası Yönetim Kurulu’ndan bir vatandaş bizi arayarak sitem etti.

İsminin açıklanmasını istemeyen ve Bozkurt esnaf odası yönetim kurulu üyesi olduğunu söyleyen kişi,  “tüm çalışmaları çabaları Bozkurt Esnaf Odası olarak bizler götürüyoruz. Ama basın bizden hiç söz etmemişti. Sadece siz değil.  Hiç bir haber bültenlerinde bizden söz edilmiyor bu konuyla ilgili. Bunu esefle karşılıyoruz.” Dedi.

Uyarısından dolayı bu yönetim kurulu üyesine teşekkür ederek Çivril’in Sesi gazetesi olarak bizde hem iddiayı doğrulatmak, hemde sorularımızı sormak için Bozkurt Esnaf Odası başkanını Sayın Erdal SÖNMEZ’İ. arayarak sorularımızı sorduk.

Sayın Başkan’da sorularımızı içtenlikle yanıtladı.

Çivril’den bir iş insanının da katıldığı 13 Ocak 2020 Pazartesi günü Bozkurt’ta yapılan toplantıya Denizli Dokumacılar Esnaf Odası Başkanı Cemal TUNA, Denizli Dokumacılar Esnaf Odası Başkan Yardımcısı Şakir KATRANCI, Bozkurt Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdal SÖNMEZ, Bozkurt Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Yardımcı Levent AYDEMİR, SKYLAX LTD. ŞTİ. GENEL MÜDÜRÜ MUHAMMET AYDIN’ın da bulunduğu konukların Bozkurt’ta toplanıp bu konudaki değerli fikirlerinin alınması için ev sahipliğini yapan kurum Bozkurt Esnaf Odası.

Bizim bu organizasyonu musun 2 olur konuğu var Bunlardan birisi ilçemizin yani Bozkurtum Uzun Belediye Başkanı sayın Birsen ÇELİK, diğeri ise Çivril iş insanı SKYLAX LTD. ŞTİ. GENEL MÜDÜRÜ MUHAMMET AYDIN.

Gazeteniz aracılığıyla  biz onlara ev sahibimiz  diyoruz  konuk’tan ziyade.

Belediye başkanımız Sayın Birsen ÇELİK’e ve SKYLAX LTD. ŞTİ. GENEL MÜDÜRÜ MUHAMMET AYDIN.’a çok çok teşekkür ediyoruz.  Çünkü onlar bizleri ateşlendiren, cesaretlendiren sözler söylediler. Sözler verdiler.  Her ikisi de bizim amaçlarımız, hayallerimiz konusunda ellerinden gelen tüm çabayı sarf edecekleri sözünü verdiler. Onun için her ikisi de bizim kıymetlilerimiz.

Toplantımız bu iki kıymetlilerimiz sayesinde çok verimli geçti. Toplantı sonucunda aldığımız ilk ve en önemli karar, Organize Sanayi kurabilmek için kooperatif oluşturma kararı oldu. Bunun için çalışmalara hemen başladık.  Denizli Dokumacılar Esnaf Odası Başkanı Cemal TUNA “en az 150 adet işyerinin burada açılacağını ve bu işyerlerinde en az 2000 işçinin istihdam edileceğini belirtti.” Bir başka deyişle planlamaya bunun da dahil olduğunu söyledi Ayrıca kurulacak olan Tekstil Organize Sanayi mizde Tekstil’in değişik alanları ile ilgili işyerlerininde açılacağı hedefleniyor. Biz bunun için 70 hektarlık bir arazi düşünüyoruz. Bu konudaki altyapı çalışmalarımız da tüm hızıyla sürüyor.

Bu vesileyle Bozkurt’umuzda organize sanayinin kurulması noktasında ilk kıvılcımı yakan Bozkurt Esnaf Odası’nın, siz basın mensupları aracılığıyla bundan sonraki haber bültenlerinde unutulmamasını yönetim kurulu üyelerimiz özellikle rica ediyorlar.

“Emeği geçen, yorulan bizler oluyoruz.  Ama nedense basın bizi yok sayıyor” diyorlar.

Bizler kıymetlilerimizi, bu konuda bizlere katkı koyanları hiçbir zaman unutmayacağımız gibi, onlara bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Çivril’in Sesi gazetesi olarak bizde Sayın Erdal SÖNMEZ’e verdiğimiz sözü tutarak onları Çivrilin Sesi sesi gazetesinde ilk defa konuk eden gazete olmanın mutluluğunu yaşıyoruz

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak