Son Dakika
04 Temmuz 2020 Cumartesi

MİLLET İTTİFAKINDA ÇATLAK DERİNLEŞTİ Mİ?

12 Şubat 2020 Çarşamba, 10:57

 

Perşembenin gelişi Çarşamba’dan bellidir.

12 Nisan 2019 tarihli 500. Sayımızda “MİLLET İTTİFAKINDA ÇATLAK mı?” başlığında yazdığımız yazıdan bir bölüm.

 

“31 Mart yerel seçimlerinde meclise giren Millet ittifakı meclisinde ilk meclis toplantısında ilk çatlak ortaya çıktı.

2019-2019 yılları arasında Çivril Belediye Meclisi üyesi olan ve aynı zamanda CHP grup Başkan vekili olan İ.Tunay YAZICI, ilk meclis toplantısında yetki kargaşasına neden oldu.

10 kişilik Millet ittifakının  grup başkan vekili Adem GÜLLÜ olmasına ve grubu adına  Sayın GÜLLÜ’nün konuşma yetkisi olmasına rağmen, Millet ittifakının CHP’li meclis üyesi İ.Tunay YAZICI, meclisteki konuşmasını “MİLLET İTTİFAKI ADINA teşekkür ederim” diyerek bitirdi.

İ.Tunay YAZICI’nın, Millet ittifakının grup başkan vekilinin Adem GÜLLÜ olmasına rağmen konuşmasını MİLLET İTTİFAKI ADINA diyerek bitirmesi, parti içinde de rahatsızlığa neden oldu.

Böylece yeni meclisin ilk toplantısının çatlağı, Cumhur ve Millet ittifakı arasında olmayıp, Millet ittifakında yetki karmaşası olarak ortaya çıkması, dönemin kayda geçen ilk sıkıntısı oldu.

Ayrıca İ.Tunay YAZICI’nın meclisin ilk toplantısında grup başkan vekiliymiş gibi davranması, grup başkan vekili olan Sayın Adem GÜLLÜ’yü de hoşnut etmediği bize gelen bilgiler arasında…”

 

ÇATLAĞIN İKİNCİ BELİRTİSİ

Bir süre sonra da CHP Çivril ilçe kongresi yapılıp İlçe Başkanlığına seçilen Ünal KARAOSMANOĞLU, “İTTYİFAK ORTAĞIMIZ İYİ PARTİ ile her zamankinden daha fazla işbirliğine gideceğiz demesine rağmen, Beledeiye meclisinde seçilen komisyonlara hiçbir İyi Partili aday gösterilmemesinin sıkıntısına dikkat çekmiştik ve şöyle demiştik.

“Geçtiğimiz yıl Millet ittifakının ikinci partisi İyi Partiden bir kişinin CHP tarafından komisyonlara aday gösterilmesine rağmen bu dönemde İyi Parti’den komisyonlara aday gösterilmemesi, yerelde Millet ittifakında sorun mu var? Sorusunun sorulmasına neden oldu.”

KAÇINILMAZ SONUÇ MU?

Hem her zamankinden daha fazla işbirliği yapacağız deniliyor, hemde toplumun”PARALI” olarak tanımladığı komisyonlara İyi Partili birinin seçtirlmemesi, CHP iled köprülerin atıldı izlenimi veren açıklama da Elvan ÇAKMAKÇI’dan geldi.

İyi Parti ilçe başkanlığına adaylığını açıklayan Elvan ÇAKMAKÇI ilk demecinde

 “HEDEFİMİZ BELEDİYE YE İYİ PARTİLİ BİR BAŞKAN SEÇMEK” Deyiveriyor.

    Bu hamleler bizlere ve kamuoyuna

“Ulusal çapta olmasa da, yerelde Çivril’de Millet ittifakının ciddi bir şekilde yara aldığının işaretleri olarak yorumlanıyor.

Bakalım bu yaralar sarılacak mı?

 

 

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak