Son Dakika
29 Mart 2020 Pazar

ADD KONGRESİ  YAPILDI

20 Şubat 2020 Perşembe, 12:22

 

Kısa adı ADD olan Atatürkçü Düşünce Derneği Çivril şubesinin ilçe kongresi yapıldı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Çivril şubesinin İlçe Kongresi 19 Şubat 2020 çarşamba akşamı saat 20:00 da dernek binasında gerçekleşti.

ADD’nin Kongresi’ne Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve iç Ege bölge sorumlusu Dr Arif GÜVENİR  Cumhuriyet Halk Partisi Çivril İlçe Başkanı Ünal KARAOSMANOĞLU, Eğitim İş ve Eğitim Sen Çivril temsilcilikleri ve ADD üyeleri katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Divan başkanlığı seçimi ile başladı.K ongrenin divan başkanlığına İbrahim Hakkı ASLAN seçildi.  Daha sonra Atatürkçü Düşünce Derneği Çivril şube başkanı İsmail KAPLAN bir konuşma yaptı.

KAPLAN yaptığı konuşmada “Değerli konuklar, değerli Atatürkçüler. İçinde bulunduğumuz günlerde yazılı ve görsel basın aracılığıyla,sosyal medyadan Atatürk’e saldırırlar adeta prim görür hale geldi. Püsküllüsü feslisi.  Cübbelisi, Kurtuluş Savaşı’nı Keşke Yunan kazansaydı diyenler Atatürk’e saldırılarını her geçen gün artarak sürdürmektedirler. Tabii bu saldırıların arkasında kimlerin olduğu hepimizin malumu. Atatürk’e saldırıanları emniyet güçlerimiz yakalıyor ve mahkemeye sevk ediyorlar. Bir bakıyoruz, mahkemeden hemen serbest bırakılıyorlar.  Gerekçesine baktığımızda’ ise akıl sağlığı yerinde değil’ deniliyor.  Buradan çıkaracağımız sonuç.  Demek ki Mustafa Kemal Atatürk’e saldıranlar akıl sağlıkları yerinde olmayanlardır. Aklı başında olanlar böyle bir şeye teşebbüs etmiyorlar.

Bağımsızlık ateşinin yakılışının 100. Yılını, Atatürkçü düşünce Derneği’nin kuruluşunun 30 yılını ve Atatürkçü Düşünce Derneği Çivril şubesinin kuruluşunun 25 yılını kutlar hepinize saygılar sunarım…”

 

Daha sonra ADD Genel Başkan Yardımcısı ve İç Ege Bölge Sorumlusu Dr. Arif GÜVENİR bir konuşma yaptı.

“Sayın Başkan, değerli konuklar.  Kurucu genel başkanlarımızdan olan Ahmet Taner KIŞLALI’nın  bir sözü vardır. ‘Atatürkçü Düşünce Derneği üyesi olmak yurt severliği gereğidir.’

Atatürkçü Düşünce Derneği Devrim ve demokrasi mücadelesi veren bir dernektir . Kurulduğu 1989 yılında yılı itibarıyla ilk genel başkanı Muammer AKSOY’u demokrasi Şehidi olarak toprağa vermiştir.

Arkasından Bahriye ÜÇOK,  Ahmet Taner KIŞLALI ve Uğur MUMCU..

Bunlar hepsi bizim kurucu üyelerimizdir ve hepsini devrim ve demokrasi Şehidi olarak yitirdik.

Bu derneği kuran kurucu üyelerimiz , aydınlarımız adeta bugünleri görerek 1989 yılında derneğimizi kurmuşlardır. Laik demokratik cumhuriyete, Mustafa Kemal Atatürk’e ve onun ilkelerine karşı olanlarla mücadele için bu derneğe kurmuşlardır.

Emperyalizm şu iki şeyi çok iyi biliyor.

Bir ülkenin tarihini yok etmeyi ve tarihi kendine göre yeniden yazmayı.  Bir de kendisine yani emperyalizme karşı mücadele edenleri O ülkenin aydınlarını yok etmeyi.  Atatürkçü Düşünce Derneğinin kuruluş tarihi olan 1989 yılından itibaren Ülkemizde Derneğimizin şahsında Atatürk’e ve Atatürkçülere saldırılar giderek dozunu artırmıştır. Bu da gösteriyor ki Atatürkçü Düşünce Derneğinin kuruluş amacı ne kadar doğru tespit edilmiş.

Bizlere düşen, kurucu üyelerimizin çizdiği yoldan sapmayarak Atatürk ilkelerine bağlı kalmak, emperyalizme karşı mücadele etmektir. Hepinize saygılar sunarım…,

Konuşmaların ardından seçime geçildi ve ADD Çivril ilçe yönetimine şu isimler seçildi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Çivril şubesi yönetim kuruluna şu isimler seçildiler.

Mehmet ARSLAN

Cafer Serdar Berkay Günselin ÇETİNKAYA

Ercan EREN

İsmail KAPLAN

Hüseyin ÖZAVCI ve

Nuran ŞAFAK

 

Disiplin kuruluna ise

Avukat Gülten Efe KORKMAZ

Tuncer ÖZKAN

Ramazan METİN seçildi

Göreve getirilen Atatürkçü Düşünce Derneği yönetim kurulu, kendi arasında toplanarak görev dağılımı yapacak.

Görev dağılımı sonrası İsmail KAPLAN’ın Atatürkçü Düşünce Derneği Çivril şube başkanlığına getirilmesi bekleniyor…

İsmail KAPLAN başkanlığa getirilirse, üst üste 4 dönem başkanlık yapan ilk kişi olma onuruna erişerek bir rekorun da sahibi olacak…

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak