Son Dakika
28 Mayıs 2020 Perşembe

BEKLENEN KAZA UCUZ ATLATILDI

05 Mart 2020 Perşembe, 12:46

 

 

İlla bir vatandaşın ölmesi mi bekleniyor?

Küçücük bir soruna çözüm bulmak için bir canı kaybetmemiz mi gerekiyor?

Çivril Belediyesi önündeki beş yol’da iki yaya geçidi, bir otobüs durağı ve yanlış olduğunu tüm vatandaşların gördüğü trafik akışı var.

Çivril Belediyesi önündeki meydandan söz ediyoruz.

Çivril Belediyesi önündeki meydandan 30 Ağustos Ortaokulu’na giden bir cadde, Değirmenönü Caddesi’ne giden bir cadde ve sebze pazarına giden bir cadde var. Burası Beşyol. Bu 5 yol ağzında çok sık tıkanmalar meydana geliyor. Bu tıkanmaların ana nedenlerinden birisi, 30 Ağustos Ortaokulundan şehir merkezine gelen yolun istikametinin ters olması.

Çivril Belediye başkanı sayın Niyazi VURAL’a sorun iletildi. Çeşitli defalar diğer yetkililere de iletildi.  Bu yol 30 Ağustos Ortaokulu ndan şehir merkezine gelmek yerine, şehir merkezinden 30 Ağustos Ortaokulu’na doğru gitse trafik bu kadar tıkanmaz. Buna bir çözüm bulun denildi. Ancak bir türlü çözüm için adım atılamadı veya atılmadı.

Sanki çözüm için kaza olması bekleniyor. Sanki çözüm için ölümlü kaza olması bekleniyor.

Sözünü ettiğimiz Beşyol kavşağında 2 yaya geçidi, bir otobüs durağı var. Dolayısıyla otobüs durağında durmak zorunda kalan araçlar yaya geçidinin üzerinde duruyor. sürücüler kontrol sözlükten olsa gerek denetimsizlik ten olsa gerek çoğunlukla yaya geçitlerini durak olarak kullanıyorlar. Bazen arabaların yarısı kara yolunda, yarısı da kaldırımda  olacak şekilde duruyorlar.

Yani hem otobüs durağı hem yaya geçitleri hem kaldırım işgal edilmiş oluyor.

Bu sorun başta Çivril belediye başkanı sayın Niyazi VURAL olmak üzere yetkililere dönem dönem iletildi.  Ancak özellikle tıkanmanın ana nedenlerinden birisi olan 30 Ağustos Ortaokulu’ndan şehir merkezine verilen trafik akışının tersine döndürülmesi nedense sıcak bakılmayan bir konu oluyor.

Eğer çözüm için sürücülerin şiddetlenerek birbiriyle kavga etmesi bekleniyorsa, Eğer çözüm için ölümlü kaza bekleniyorsa,

Eğer çözüm için yaralanan bir vatandaşın olduğu bir kaza bekleniyorsa, 5 Mart 2020 Perşembe günü sanırım amaca ulaşıldı.

Söz konusu edilen yerde bir kaza oldu.  Kazada yaralanan bayan dakikalarca oturduğu yerde ambulans bekledi ve trafik felç oldu.

Bu kazanın ölümlü  ölüm olmaması şimdilik işin sevinilen yanı.  Umarım ölümlü kazaya da burada tanık olmayız.

Yaralanma ile sonuçlanan kaza, umarım kulağımıza küpe olur da burası için çözüm üretilir…

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak