Son Dakika
07 Ağustos 2020 Cuma

ÇİVRİL’DE İLK KADIN İLÇE BAŞKANI

14 Mart 2020 Cumartesi, 12:05

 

Çivril siyasi partilerinde ilk kadın İlçe Başkanı Elvan ÇAKMAKÇI oldu.

İyi Parti Çivril İlçe Kongresi 14 Mart 2020 tarihinde Vali Recep YAZICIOĞLU konferans salonunda yapıldı. Kongreye İyi Parti Denizli İl Başkanı Hasan AKGÜN İyi Parti Denizli milletvekili Çivril’li Yasin ÖZTÜRK, CHP Çivril İlçe Başkanı Ünal KARAOSMANOĞLU, CHP’li meclis üyeleri, İyi Parti meclis üyeleri, ADD Çivril şube başkanı  ve iyi partililer katıldı.

Kongrede, İyi parti ilçe başkan adayı Elvan ÇAKMAKÇI bir konuşma yaptı.

ÇAKMAKÇI yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi.

“Değerli konuklar ve İyi Partililer.Kongremize hoş geldiniz.

Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER’in Denizli’de yakmış olduğu Çoban ateşini, bizlerde Çivril’de genç ihtiyar erkek kadın demeden yakmaya devam edeceğiz.

Yerel seçimleri ittifak ortağımız CHP ile birlikte ilçe başkanımız Celal TORT liderliğinde büyük çaba göstererek gerçekleştirdik.  İlk İlçe başkanımız İsmail ÇORBACIOĞLU ve daha sonraki ilçe başkanımız Celal TORT’tan sonra iyi Parti bayrağını daha yükseklere taşımak için aday oldum.

Başkanlığındaki Çivril iyi Parti ilçe teşkilatının birincil hedefi kent olan tüm seçimlerde bir parti olabilmektir. O yüzden bana ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma vereceğiniz destekle çalışmalarımızı şimdiden hızlandırmayı ve üye sayımızı en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz.

Bunu yaparken de iyi Parti’nin en başarılı olduğu yönüne güveniyoruz Bizler sen ben o demeden hep birlikte ve el ele mücadelemizi çalışmamızı sürdüreceğiz. Genel başkanımız Meral AKŞENER önderliğinde iyi bir Türkiye için, iyi bir Denizli için, iyi bir Çivril için canla başla çalışmaya hazırız.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi başarmak için hiçbir şeye ihtiyaç yok Yalnızca bir tek şeye ihtiyaç var o da çalışmak. çalışacağız ve hep beraber başaracağız! Başaracağız! Başaracağız!..

Daha sonra İyi Parti il başkanı Hasan AKGÜN ve Denizli Milletvekili Yasin ÖZTÜRK birer konuşma yaptılar.

Konuşmaların ardından İlçe başkanı adayı Elvan ÇAKMAKÇI birlikte çalışacağı yönetim kurulu adayı arkadaşlarını salona tanıttı.

Çivril’de ilk defa bir siyasi partide (İYİ PARTİ)kadın ilçe başkanı Elvan ÇAKMAKÇI olurken,

yönetim kurulu üyeleri de şu isimlerden oluştu.

Elvan ÇAKMAKÇI, Meral ACAR, Huriye ÇİFTÇİ, Emine UTKU, Hatice YILMAZ,  ilknur SOLAK, Günnur VURAL, Hatice ALTAŞ, Fatma AKSOY, Mustafa Turgay ARSLAN, ismail ÇORBACIOĞLU, Gökhan ÖZEN, Halil BOZKURT, Erdoğan ÇAKIR, Halil ÇETİN, Hasan Hüseyin ÇETİNEL, Mehmet DUYAR, Recep GÜRKAYNAK, Ömer DENİZ, Serdal ÖRGÜN, ve Orhan SELÇUK…

Kadın rekoru

İyi Parti kongresi sonucu siyasi partilerde 9 kadının yönetim kuruluna seçilmesi de Çivril siyasi tarihinin ilkleri arasına girdi…

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak