Son Dakika
28 Mayıs 2020 Perşembe

ÇİVRİL TOKİDE ÖĞRENCİLER MAĞDUR

26 Mart 2020 Perşembe, 09:53

ÇİVRİL TOKİDE ÖĞRENCİLER MAĞDUR

Çivril’de TOKİ’nin ilk konutları teslim edildi.

330 konutluk TOKİ evlerine vatandaşlar yerleşmeye başladılar. 330 konut, her geçen gün sahipleriyle buluşarak dolmaya başladı. Dolmaya başlayan konutların önemli bir sorunu var.

Günümüzde okulları kapatan, vatandaşların sokağa çıkmalarını engelleyen salgın hastalık CORONAVİRÜS, TOKİ evlerindeki öğrencilerin belini büküyor.

Coronavirüs salgını okulların kapanmasına neden oldu. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okulların tamamı evlerinde. Üniversite öğrencileri de evlerinde. Bu öğrenciler, İNTERNET üzerinden eğitimlerini sürdürecekler. En azından bakanlık öyle diyor.

TOKİDEKİ ÖĞRECİLER BUNDAN MAHRUM

Öğrencilerin internet üzerinden eğitimleri başladı başlamasına ama, bu TOKİ evleri için geçerli değil. Çünkü TOKİ EVLERİNDE İNTERNET YOK.

Ülkedeki öğrenciler eğitimlerini internet üzerinden almaya devam ederlerken, Çivril’deki 330 konutluk TOKİ’de oturan öğrenciler maalesef derslerinden mahrum kalmaktadırlar.

Vatandaşlar, “çocuklarımız öğrenimlerine devam edemiyorlar. İnternetten de olsa devam edemiyorlar. Bunun sorumlusu kim?

Belediye Başkanlığına, Türk Telekoma durumu defalarca ilettik. Ama şu ana kadar çözüm konusunda bir şey üretilmedi.” Dediler.

TALEPTE BULUNUN

TOKİ’de ikamet eden bir veli, Türk Telekoma durumu ilettim. Buraya kablo döşenecek. Belli sayıda talepte bulunup taahhüde girerseniz, bunu düşünebiliriz” diyorlar.

Yani Türk Telekom’da CORONAVİRÜS fırsatçılığı yapıyor gibi geliyor bizlere. Talepte bulun, talep incelensin, beyler lütfederlerse yatırım yapsınlar. O zamana kadar da öğretim sezonu bitsin, öğrencilerimiz eğitimden mahrum kalsınlar. Yetkililerin bu konuya hızla el atmalarını bekliyoruz dediler…

Çivril’deki TOKİ evlerindeki vatandaşlar, çocuklarının eğitimleri için internetin bir an önce hizmete girmesini bekliyorlar…

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak