Son Dakika
25 Mayıs 2020 Pazartesi

ÇİVRİL BELEDİYE MECLİSİ TOPLANMIYOR

27 Mart 2020 Cuma, 12:54

 

“MECLİS TOPLANTISI YAPMIYORUZ”

Çivril Belediye Başkanı Niyazi VURAL, Nisan Ayı Meclis toplantısını yapmayacaklarını söyledi.

Çivril Belediye Başkanı Niyazi VURAL ile TELE röportaj yaptık.

CORONAVİRÜS salgını, Çivril Belediyesince alınan önlemler ve meclis toplantısının yapılıp yapılmayacağı gibi çeşitli konularda sorduğumuz sorulara  Başkan VURAL’ın yanıtları şöyle:

“Nisan Ayı meclis toplantısını yapmıyoruz. Alınması gereken önlemler konusunda da sıralı genelgeleri takip ediyoruz.

PAZAR YERİNDE 3 METRE MESAFE OLACAK

Genelgelere göre öncelikle Pazar yerleriyle ilgili düzenlemeler yapıyoruz. Pazar yerlerinde meyve ve sebze dışındaki oyuncak satan, hırdavat, konfeksiyon satışıyla uğraşanların satışlarını durdurduk. Sadece sebze ve meyve pazarına izin veriyoruz. Yeni genelgeye göre de burayı düzenleyeceğiz.

Sebze pazarında 3 metre kuralı var. Yani satıcıların tezgahları arasında 3 metre mesafe olacak. Zabıtaya gereken talimatı vererek onları bu konudaki çalışmalar için görevlendirdik.

DEZENFEKTE İŞLEMLERİMİZ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Dezenfekte ve temizlik işlerimiz devam ediyor.

Öncelikle vatandaşlarımızın yoğun olabilecekleri akaryakıt istasyonları, servisler, minibüsler, cadde ve sokakların temizliği, yıkaması gibi işlemlerimizi, dezenfekte ilaçlarıyla birlikte yaptık.

Bu ilaçlama ve dezenfekte işlerimizi bir defaya mahsus değil, dördüncü defa yapıyoruz.

Ana caddemiz, Kızılcasöğüt, İğdir kavşağı arasındaki ana arteri, Adnan KESKİN bulvarını, defalarca temizledik.

FIRINLARI DENETLİYORUZ

Biliyorsunuz. Yeni genelge ile ekmeklerimiz poşetler içinde satışı yapılacak. Ekmek satan bakkallarda, fırınlarda ve marketlerdeki poşet denetimlerimiz devam ediyor.  Poşetsiz ekmek satışının yasak olduğunu sürekli duyuruyoruz.

Bunların denetimlerini yaptık. Yani fırın denetimlerimizi yaptık. Fırınlarımızdaki maske ve eldiven kullanımları konusunda hassasiyetle duruyoruz.

Daire Müdürlerimizle ara ara toplantılar yaparak gelişmeler hakkında gereken müdahaleleri yapıyoruz.

VEFA SOSYAL GURUBUMUZ ÇALIŞIYOR

Şimdiki gibi olağanüstü haller için vefa sosyal gurubumuz var. Orada görevli olan zabıtadaki arkadaşlarımızla ihtiyaç sahiplerinin karşılanabilecek taleplerini karşılayabiliyoruz.

Market, Pazar alışverişi gibi konularda yardımcı oluyoruz.

PERSONEL POLİTİKAMIZI KRİZE GÖRE DÜZENLEDİK

Personelimizden rapor getirenleri idari izinli saydık. Diğer personelimizi de dönüşümlü çalışma sistemine tabi tutmuştuk. Bayanları ayırmıştık zaten. Bir haftadır anne ve evli olan bayanları ayırmıştık. Önümüzdeki Pazartesi gününden itibaren de(30 Mart 2020 Pazartesi gününden itibaren) bay-bayan olarak dönüşümlü çalışma sistemine geçeceğiz.

Vatandaşı mağdur etmeyecek, hizmetlerimizin aksamayacağı şekilde dönüşümlü çalışma sisteminin programını gerçekleştirdik.

Düğün, dernek, nişan gibi etkinlikler zaten şu anda yapılmıyor. Genelgelerle bunlar yasak zaten.

Çivril Belediyesi olarak bu kriz günlerimizde hem kurumumuzun rutin hizmetlerini, hem de krize yönelik dezenfekte ve temizlik hizmetlerimizi aksatmadan, personelimizi dönüşümlü çalıştırmaya devam edeceğiz. Umarım bu olağanüstü günleri sıkıntısız veya en az sıkıntıyla atlatırız”

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak