Son Dakika
05 Temmuz 2020 Pazar

KARAOSMANOĞLU: PAZARYERLERİNDE MASKE GÖREMEDİK

09 Mayıs 2020 Cumartesi, 14:41

KARAOSMANOĞLU: PAZARYERLERİNDE MASKE GÖREMEDİK

CHP Çivril ilçe başkanı Ünal KARAOSMANOĞLU, Çivril’de COVİD-19 mücadelesinde önerilerimiz dikkate alınmadığı gibi, başarılı da olunmadı dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Ünal Karaosmanoğlu Parti binasında basına sohbet toplantısı düzenledi.

KARAOSMANOĞLU, 08 Mayıs 2020 Cuma günü saat 14:00’da parti binasında  oldu düzenlediği sohbet toplantısına 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Gününü kutlayarak başladı.

CHP Çivril İlçe Başkanı Ünal KARAOSMANOĞLU daha sonra da COVİD-19’dan yaşamlarını yitirenlere, Siirt ve Bitlis teki şehitlerimize Tanrı’dan rahmet yakınlarına başsağlığı diledikten sonra ,6 Mayıs’ta katledilen; 6 Mayıs’ta darağacına gönderilen üç fidanı da anarak başladı konuşmasına.

KARAOSMANOĞLU basınında sorularını alarak devam ettiği konuşmasını iki noktada sürdürdü.

Parti içi örgütlenme çalışmaları ve parti dışı çalışmaları olarak ele aldı konuşmasını.

CHP Çivril ilçe başkanı KARAOSMANOĞLU kısaca şunları söyledi:

“Göreve geldiğimiz anda verdiğimiz söz olan genişletilmiş ilçe yönetimini oluşturduk. Halk çalışma gruplarını kurduk. Ancak 18 Mart sonrası  COVİD_19 nedeniyle bu çalışmalarımı dondurmak durumunda kaldık. Daha yüksek istişare  kurulunu oluşturduk. Ama henüz bu kurul ile bir toplantı gerçekleştiremedik. Ayrıca, partililerimizi ve vatandaşlarımızı bilgilendirmek amacıyla iki basın toplantımızı yaptık.

Mahallelerimizin sorunlarını tespit ederek bunları kamuoyuyla paylaştık ve aynı zamanda bunları ilgili makamlara da ilettik.

Çiftçilerimizin sorunlarını ele aldık, içinde yaşadığımız olağanüstü dönem nedeniyle ilgili ve yetkililerin gerekli önlemleri acilen almaları gerektiği, pazaryeri düzenlenmesi, muhtaç vatandaşlarımıza yardımların dağıtılması gibi, COVİD-19 önleme çalışmalarının halkımızla paylaşılması konusundaki düşüncelerimizi yetkililere zamanında ilettik.

Vatandaşlarımızın sıkıntısını çektiği maskelerden 15.000’e yakınını meclis üyelerimizin de katılımıyla birlikte dağıttık.

Maskelerin bizlere teminini sağlayan başta eski Genel sekreterimiz Adnan KESKİN olmak üzere mevcut vekillerimiz, il başkanımıza temini ve dağıtımına katkıları için teşekkür ederim.

COVİD-19, bir küresel sorundur. Bu nedenle ilçe kaymakamı ve ilçe belediye başkanlığı liderliğinde kriz masası kurulmalıydı.

ERZAK DAĞITIMI

İlçemizde  erzak dağıtımı bir muamma. İlçe dışından bir hayırseverimizin gönderdiği erzakların kime dağıtıldığı, nasıl dağıtıldığı, hangi kriterlere göre dağıtımın yapıldığı muamma. Eğer kriz masası kurulsaydı, bu çalışmalar şeffaf bir şekilde yürütülebilirdi. Ama maalesef bu yapılmadı.

HİJYEN

Başlangıçta şehir merkezinde hijyen çalışması gerçekleştirildi. Ama sonra Mahallelerimizde muhtarlara hijyen malzemesinin gönderilmesi hijyen çalışması olarak kabul edildi.

PAZARYERİ

Yerel yönetim, pazar yerinde önlem deyince sadece Çivril Merkez pazar yerine anlamış olsa gerek ki mahallelerimizde ki pazar yerlerinde maalesef hiçbir önlem göremedik.

Hatta semt Pazar yerlerini bizzat gezdiğimizde, sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı gibi esnaflarımızda ve pazar yerine gelen vatandaşlarımızda maalesef maske göremedik…”

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak