Son Dakika
29 Eylül 2020 Salı

MECLİS İLK DEFA GÜNDEMSİZ TOPLANDI

05 Ağustos 2020 Çarşamba, 09:27

MECLİS İLK DEFA GÜNDEMSİZ TOPLANDI

Çivril Belediye Meclisi ilk defa gündemsiz toplandı.

Çivril belediye meclisi 4 Ağustos 2020 Salı günü saat 14:00 da  toplandı.

Gündemsiz olarak yapılan toplantı çağrısına 1 adet ek gündem maddesi ilave edildi. Ek gündem maddesin de belediye başkan yardımcılıklarının sayısının ikiye çıkarılması vardı.

Meclisin gündem siz toplanması da eleştirilere neden oldu.

04 Ağustos 2020 tarihinde ve saat 14:00’da başlayan toplantıda gündem dışı söz alan İYİ PARTİ Çivril İlçe Başkanı ve meclis üyesi Elvan ÇAKMAKÇI, Çivril halkının geçmiş kurban bayramını kutlayarak başladı konuşmasına.

CHP Grup Başkan Vekili Nuri ÖZEN’de gündem dışı olarak söz aldığı konuşmasına, Çivril Halkının, meclis üyelerinin ve basının geçmiş kurban bayramını kutlayarak başladı.

ÖZEN konuşmasında meclisin gündemsiz toplanmasını şu sözlerle eleştirdi.

CHP olarak bizler meclisimizin gündemsiz toplanmasına üzüldük.

Bizler grup olarak Çivril’in sorunlarından bir demeti huzurlarınıza getirerek gündem oluşturduk.

* Mahallelerimizde tarımın hasat dönemi başlıyor. Bu nedenle yöremize yatılı olarak gelecek işçilerin  barınabilecekleri ve ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda ivedilikle çalışmaların yapılmasını talep ediyoruz.

* Bir an önce organize sanayinin kurulması, tarımsal sanayinin geliştirilmesi için start verilmesi gerekir.

* Çocuk parklarının bakımlarının ivedilikle yapılması ve çocuk parkı olmayan yerlerde de parkların yapılması. Elimdeki resimlerden de anlaşılacağı gibi, çocuk parklarımız rezalet bir durumda. Elimdeki fotoğraf sadece Irgıllı Mahallesindeki çocuk parkının. Ama üzülerek belirtmeliyim ki, diğer çocuk parklarımızın da bundan farkı yok. Parklarımız bakımsız, adeta kaderlerine terk edilmiş durumda. İvedilikle bunların yapılması gerekir.

* Bayraktepedeki çöp kovaları kaldırılmış. Vatandaşlarımız çöplerini poşetlere koyarak bir kenara bırakmak zorunda kalıyor. Bu görüntülerde çöplerin dağılmasına, dolayısıyla sinek yuvasına dönüşüyor. Çöp kovalarının Bayraktepeye tekrar konulmasını talep ediyoruz.

TUNAY YAZICI: CHP’li meclis üyesi Tunay YAZICI’da konuşmasında “üç dönemdir meclis üyeliği yapıyorum. Bu üç dönemdir ilk defa meclisimizin gündemsiz toplandığına tanık oldum. Buradan çıkan sonuç; Sanırım Çivril’in yapılacak işi kalmamış” Dedi.

Muhalefete bağlı diğer meclis yeleri de söz alarak çeşitli konularda düşüncelerini dile getirdiler. Çeşitli Mahallelerdeki tarihi camilerin restore edilmesini talep ettiler.

2,5 MİLYON LİRA AYRILDI

 

Çivril Belediye başkanı Niyazi VURAL’da bu eleştirilere yanıt verirken, özellikle parklar ve Bayraktepe konusunda yapılan eleştirilerdeki eksikliklerin bir an önce giderileceğini belirtti.

Başkan VURAL, Bayat ve Işıklı’daki camilerimizin restorasyonu için Denizli Valiliği 2,5 milyon lira  kaynak ayırdı.  Bu tarihi değerlerimiz en kısa sürede restore edilecektir dedi.

Daha sonra ek gündem maddesi olan  Belediye başkan yardımcılığına getirilen Alaettin YALÇIN’ın alması gereken ücretin belirlenmesi komisyona havale edildi.

Komisyonun toplanıp karar vermesi için meclisin 1. Oturumu bitirilip, ikinci oturumunun 15 dakika sonra toplanmasına karar verildi.

15 dakika sonra başlayan 2. Oturumda da Çivril Belediyesinin ikinci başkan yardımcılığı görevine getirilen Alaettin YALÇIN’ın maaşı belirlendi.

Böylece Çivril Belediye meclisinin 2. Oturumu 3 dakika sürdü…

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak