Son Dakika
25 Eylül 2020 Cuma

ÜCRETSİZ YKS TERCİH DANIŞMANLIĞI KURULMALIDIR

09 Ağustos 2020 Pazar, 16:30

ÜCRETSİZ TERCİH DANIŞMANLIĞI KURULMALIDIR

Çivril’de YKS sınavlarına girmiş öğrenciler için ücretsiz tercih danışmanlığı kurulmalıdır.

Bu kurul Çivril Belediyesi, Çivril Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çivril Halk Eğitim Müdürlüğünün ortaklığıyla gerçekleştirilebilir.

Öğrencilerin son günlerde YKS tercihleri sıralaması için kendilerinden ücret alındığı tartışmalarının yaşandığı Çivril’de,  “ÜCRETSİZ TERCİH DANIŞMANLIĞI KURULMALIDIR” çağrısının öneminin daha büyük olduğu açıktır.

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BİR ÖRNEK

Öğrencilerin ücretsiz olarak YKS tercihlerinde yardımcı olmak için komisyon kurduğunu belirten Denizli Büyükşehir Belediyesi, konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştı:

“ÜCRETSİZ TERCİH DANIŞMANLIĞI

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÜNİVERSİTE ADAYLARINA ÜCRETSİZ TERCİH DANIŞMANLIĞI

Denizli Büyükşehir Belediyesi, YKS’ye giren gençlere yönelik ”Ücretsiz YKS Tercih Danışmanlığı” hizmetine başlıyor. Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin Eğitim İçin El Ele Projesi kapsamında tüm üniversite adaylarına verilecek hizmetle tercihlerin bilinçli ve doğru bir şekilde yapılması amaçlanıyor.

05.08.2020

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nı (YKS) geride bırakan gençler istediği üniversiteye yerleşmenin heyecanını beklerken, Denizli Büyükşehir Belediyesi de öğrencilerin tercihlerini bilinçli ve doğru bir şekilde yapması için ”Ücretsiz YKS Tercih Danışmanlığı” hizmeti başlatıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından uzun yıllardır uygulanan Eğitim İçin El Ele Projesi kapsamında tüm üniversite adaylarına verilecek danışmanlık hizmeti Büyükşehir Belediyesi Atalar Sosyal Etkinlik Merkezi’nde olacak. Kent Konseyi’nden ya da 0 258 280 25 35- 0258 280 25 36 numaralı telefonlardan randevu alarak yapılacak ücretsiz danışmanlık hizmeti 6-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. YKS sonuçlarının hayırlı olmasını dileyen Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, 2008 yılında başlayan Eğitim İçin El Ele Projesini anlatarak, “Bugüne dek 5500 dolayında öğrencimiz bu projeden faydalandı. 500’ü aşkın gönüllü eğitmenimiz de bu projede görev aldı. Her birine gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Öğrencilerimiz emeklerinin karşılığını görsün istiyoruz”

Atalar Sosyal Etkinlik Merkezi’nde deneyimli uzman rehber öğretmenler tarafından ücretsiz tercih danışmanlık hizmeti ile üniversite öğrencisi adaylarına yönelik önemli bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Değirmenci, “Tercih yapmak isteyen öğrenci kardeşlerimize yardımcı olmak istedik. Aldıkları puan karşılığında en doğru tercihleri yapsınlar istedik. Öğrencilerimiz mağduriyet yaşamadan, emeklerinin karşılığını görsün istiyoruz. Bu tercih hizmetinden istifade etmek isteyen kardeşlerimiz Kent Konseyimize gelip randevu alabilir. Öğrencilerimize Atalar Sosyal Etkinlik Merkezi’nde uzman rehber öğretmenlerimiz yardımcı olacaklar” dedi.

Randevu ile hizmet verilecek

Pandemi kurallarına riayet ederek, randevulu bir tercih danışmanlık sistemi kurduklarını ifade eden Değirmenci, “İnşallah sınavı kazanmış, güzel sonuç alan öğrenci kardeşlerimizin hedefledikleri yerleri kazanmalarını istiyoruz. Onlar mutlu olursa, aileleri mutlu olursa bizler de mutlu oluruz. Bizlere bu imkanı sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman ZOLAN’a ve emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.”

Çivril Belediyesi önderliğinde de böyle bir çalışma ivedilikle yapılmalıdır.

İvedilikle yapılmalıdır diyoruz çünkü öğrencilerin YKS tercihleri 14 Ağustos 2020 Cuma günü sona erecek…

 

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak